Kitap

Hiç Bir Karşılaşma Tesadüf Değil…

Sevgili okurlarım, yatmadan önce okumak isteyeceğiniz başucu kitapları en uygun kitaplardan olan “hiç bir karşılaşma tesadüf değil” .Kesinlikle akıcı anlatımı ve bazı cümleleri ile fazlaca etkileyici, sürükleyici bir kitap. Ayrıca Benim de severek okuduğum kitap.“Hiç bir karşılaşma tesadüf değil”yazarlığını  yapan Hakan Mengüç olan son yılların en çok okunan kitapları arasında geçmektedir.

“hiç bir karşılaşma tesadüf değil” diyerek ele almış olması ve okurken hep olumluya bakarak daha güzel yol alacağımızı kusursuz bir hikaye anlatımıyla anlatmış yazar, aynı zamanda sürükleyici olmasından dolayı kitabı bırakamadım ve bir haftada bitirdim. Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaptı… Herkese öneririm.

Kader, insandan vazgeçmiyor. Anbean yeniden ve yeniden yazılıyor. Öyle anlar geliyor ki yapmam dediğin şeyi yapıyorsun, katlanamam dediğin şeye katlanıyorsun, sevemem dediğini seviyorsun, gidemem sanırken bir anda çekip gidebiliyorsun, öldüm diyorsun ama yine de yaşıyorsun…

Başlarına ne geleceğini bilmeden uzun bir yola çıkan arayış içindeki genç bir sufi ile aklı karışık genç bir kızın bu yolculuklarında yazgılarından başka güvenecekleri hiç ama hiçbir şeyleri yoktur.

Yedi gün boyunca yanlarında para, yiyecek, kıyafet ve en önemlisi de hiçbir planları olmadan şehir şehir dolaştıktan sonra başladıkları yere geri döndüklerinde onlar için artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

Sadece yedi günde bile değişebilir miydi insan?

Yeniden yazılabilir miydi kader?

Elbette sadece yedi günde değişebilirdi her şey…

Tıpkı sazlıktaki bir kamışın, yedi evreden sonra içli sesler verebilen bir “ney”e dönüşmesi gibi…

Benzer İçeriklerimiz

İnsanın Anlam Arayışı – Kitap İncelemesi

Yelda Erdoğan

Badem Ağacı- Kitap İncelemesi

Yelda Erdoğan

ESİR ŞEHRİN İNSANLARI KİTAP ÖZETİ

Esma Gül

Yorum Yapmak İster Misiniz