HİNDİSTAN CEVİZİ İLE GÜZELLİK RUTİNİMİZE BİR YENİLİK KATMAYA NE DERSİNİZ?

hindistan cevizi
0 0
Read Time:3 Minute, 6 Second

Suyu, yağı, sütü… Her formda mUcizevi olan hindistan cevizini inceliyoruz! Hindistan cevizi ile güzellik rutinimize bir yenilik katıyoruz..

Hindistan cevizi uzun bir süredir cilt bakımı ve güzellik için ‘sınır tanımayan mucizevi içerik’ olarak adlandırılıyor. Hızlı saç uzamasından akne ve egzama çözümüne kadar birçok faydası olan hindistan cevizini güzellik ürünlerinde yağ, süt veya su formunda görüyoruz. Yağ halinde bakım ve iyileştirme sağlayan hindistan cevizi su formunda nemlendirme ve süt formunda ise cilt bariyerlerini güçlendiriyor. Tırnak, el, vücut, saç ve yüz gibi vücudunuzun her yerinde kullanabileceğiniz hindistan cevizi, gerçekten de cilt bakımı departmanının en çok yönlü içeriklerinden biri. İçeriğindeki yağ asitleri ve anti-bakteriyel etkisi ile mükemmel bir nemlendirici olan hindistan cevizini nasıl kullanacağınızı aşağıda görebilirsiniz…

VÜCUT NEMLENDİRİCİSİ

Sadece yüz için değil aynı zamanda vücut için oldukça faydalı olan hindistan cevizi, cildinizi yatıştırarak nemlendiriyor. Cilt bariyerlerini güçlendirirken nem oranlarını düzenleyen hindistan cevizi, kuru kış günlerinde ideal bir çözüm olabilir.

MAKYAJ TEMİZLEYİCİSİ

Hindistan cevizi yağı veya sütü güçlü bir makyaj çıkarma deneyimi için ideal içerikler arasında. Ciltteki kalıntıları zahmetsizce temizleyen hindistan cevizi yağı aynı zamanda yüzünüzdeki fazla sebumu azaltıyor. Eğer daha yağlı bir cildiniz varsa süt veya su formunda hindistan cevizi ürünlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Makyaj kalıntılarını temizlerken aynı zamanda gün boyu yüzünüzdeki biriken kiri de gideren hindistan cevizi, cilt bakımınızı da yapmış oluyor.

SAÇ KREMİ

Kuru ve yıpranmış saçlarla mücadeleniz bir türlü sona ermedi mi? O zaman bir de hindistan cevizi yağı içerikli saç kremlerini deneyin! Maske veya krem formunda çevre, güneş ve ısı etkilerini saçlarınızdan gideren hindistan cevizi yağı her tele işleyerek harika sonuçlar yaratıyor. Zaten genelde saç bakımında öne çıkan hindistan cevizi yağını rutininize ekleyebilirsiniz.  

VÜCUT SCRUBI

Cilt kuruluğu ile birlikte vücudunuzun çok solgun göründüğünü düşünüyorsanız hindistan cevizi içerikli bir scrub deneyebilirsiniz. Daha aydınlık ve ışıltılı bir cilt görünümü sağlayan hindistan cevizi içeriği, scrub halinde daha etkili ve güçlü oluyor.  

DUDAK BAKIMI

Önceden belirttiğimiz gibi yağ asitlerinden oluşan hindistan cevizi yağı, dudaklarınızda kuruluğa ve çatlaklara sebep olan problemleri çözüyor. Dudağınızda ince bir bariyer yaratan hindistan cevizi yağı, nem oranlarını içeride tutuyor ve çevre zararlarını dışarıda bırakıyor.

DUŞ JELİ

Aynı zamanda deodorantlarda da tercih edebileceğiniz hindistan cevizi yağı, kötü kokuları gideriyor! Şaşırtıcı ama gerçek! Hindistan cevizinin bir faydası daha… Kokuya sebep olan bakterileri antimikrobiyal özelliği ile iten hindistan cevizi yağı, duş jeli ve deodorant formunda oldukça dikkat çekici.

EL KREMİ

Egzama gibi problemlerin çözümleri arasında olan hindistan cevizi yağı, iyileştirme özelliği ile kış aylarında el kremlerinin öne çıkan içeriği oluyor. Kuruluk ve kaşıntı gibi şikayetlerinizi gideren hindistan cevizi yağı, mineral yağlardan çok daha etkili. Tıpkı dudaklarda olduğu gibi ellerinizde bir kalkan oluşturan hindistan cevizi yağı, cildinizi iyileştirirken çevresel etkileri dışarıda tutuyor.

YÜZ MASKESİ

Eğer cildiniz çok yağlıysa bu tavsiyemizden önce dikkatli olmanızı öneriyoruz! Yağlı ve ağır formu sebebiyle yağlı ciltlerde akneye sebep olabilen hindistan cevizi yağını su veya süt formunda tercih edebilirsiniz. Güçlü bir nemlendirici olarak bilinen hindistan cevizi, kuru veya normal cildi olanlar için soğuk havalarda ideal bir nemlendirici oluyor. Farklı vitaminler ve mineraller ile birleşince cilt bariyerlerini daha etkili bir şekilde güçlendiren hindistan cevizi yağı, nemlendirme sonucunda ince çizgi ve kırışıklık gibi sorunları gideriyor.

SERUM

Yağlı bir cilt tipiniz varsa hindistan cevizini yağ formunda kullanamayabilirsiniz. Bu nedenle serum formunu öneriyoruz! Daha hafif bir formüle sahip olan serumlar, hindistan cevizi özü ile birlikte oldukça etkili sonuçlar yaratıyor. Ağır yağ formunda olmamasına rağmen cildinizi derinlemesine nemlendirme özelliğine sahip olan hindistan cevizini serum formunda deneyebilirsiniz.

HEPSİ BİR ARADA

En başta dediğimiz gibi hindistan cevizi içeriğini tepeden tırnağa kullanarak faydalarını görebilirsiniz. “Madem her şeye yarıyor tek bir ürün kullanabilir miyim?” diyorsanız cevabınız burada! Çok yağlı bir cilde sahip değilseniz, hindistan cevizini yağ formunda vücudunuzun her yerinde kullanabilirsiniz. Saç bakımı, cilt bakımı ve vücut bakımının yanı sıra tırnakları da güçlendirme özelliğine sahip olan hindistan cevizi yağını cilt bakımı koleksiyonunuzun joker parçası haline getirin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir