‘Home office ‘ etkin bir şekilde gerçekleştirmek için İpuçları!

Teknolojinin ilerlemesi sayesinde , birçok şirkette ”home office”  yöntemini benimsemek mümkündür, bu da ofiste yaptığımız işin artık evde yapıldığı anlamına gelir. Bu modalitenin taşımada zamandan tasarruf, daha iyi dinlenebilme, ve basitçe istediğimiz gibi biri çalışma alanında çalışabilme gibi birçok avantajı vardır; Ancak, biraz yeni bir yöntem olarak, çoğu zaman etkili hale getirmek için ne yapacağımızı bilmediğimiz de doğrudur, bu nedenle aşağıdaki ipuçları size bu konuda yardımcı olacaktır. 

1. Banyo yapın ve pijamalarınızı çıkarın

Bu genellikle Home Office  olduğunda hepimizin yaptığı ilk hatadır , pijamalarımızı çıkarmamak ve kişisel düzenimizi daha sonraya bırakmak , ruhumuzu aşağıya indirir. Hatırlamanız gereken şey, bir tatil olmaması, ofise gidiyormuş gibi kalkmanız, banyo yapmanız, rahat kıyafetler giymeniz ve en önemlisi dikkatinizin dağılmaması için kahvaltı yapmanız gerektiğidir.

2. Rahat bir yer seçin

Evde çalışmaya başladığımızda en önemli faktörlerden biri ve ister inanın ister inanmayın, ışıklı bir çalışma alanı seçmenin, rahat, elektrik veya internet ile ilgili arızalarınızın olmaması yardımcı olan unsurlardır.

3. Teslim tarihlerinizi tanımlayın

Evden çalışmanız, çalışmanızı daha sonra teslim edebileceğiniz veya teslimat sürelerinizin değiştiği anlamına gelmez, bu nedenle zamanında ve düzgün bir şekilde teslim etmek için çaba göstermelisiniz; Kendinize bu şekilde çalışabileceğinizi gösterin.

4. Sık sık dinlenin

Sık sık 5 dakika ara verin, evinizde yürüyüş yapma, su içme, esneme ve hatta buzdolabında atıştırmalık için fırsat yakalayın . Bu, beyninizin oksijenlenmesine yardımcı olur ve aynı aktiviteyi uzun süre yapmaktan vazgeçmezsiniz.

5. Düzenli iletişim kurun

Evden çalışmaya başladığınızda, bölümünüzdeki patronunuz ve meslektaşlarınızla sürdürdüğünüz iletişimin daha sık ve bir ölçüde daha etkili olması gerektiğini unutmayın.  Bu yüzden onları sürekli aramayı veya mesaj atmayı unutmayın

6. Tembel olma

Evden çalışma faaliyetleri yürütmek kişisel sunumumuzu bir kenara bırakmamıza neden oluyor, çünkü “kimse bizi görmüyor”, ama gerçek şu ki çok tembel oluşumuz , kesinlikle iyi değil ve kendimize bakmaya başlamalıyız.

7. Vücudunuza iyi bakın

Bütün gün evde olmanız, vücudumuza daha fazla gayretle bakabilmekle eşanlamlı olmalıdır, ancak birçok durumda durum böyle değildir, bu yüzden saatlerinizde yemek yemenin farkında olmalısınız. , bol su için, iyi uyuyun ve en önemlisi günlük işgünü egzersizinizi yapın.

8. Kilit altında tutmayın

Muhtemelen home office yapmaya başladığımızda en az düşündüğümüz şeylerden biridir ve her ne pahasına olursa olsun kaçınmamız gereken bir şeydir: kendinizi kilitlemeyin. Bir veranda, balkon veya terasınız varsa veya o kadar meşgul olmayan yeşil bir alanın yakınında yaşıyorsanız, bir süre dışarı çıkıp temiz havanın tadını çıkarmanız önerilir; Size iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir