İlişkileri Farkında Olmadan Ayrılığa Götüren Davranışlar

Read Time:1 Minute, 29 Second

Her ilişkinin iyi ve kötü zamanları olabilir bu hayatın ta kendisidir. Her insanın kendi iç dünyası ve yaşanmışlıkları, alışkanlıkları vardır. Sizin kendi dünyanızda normal gelen davranışlarınız belki de farkında olmadan sevdiğiniz insanı kaybetmenize sebep olabilir. Birlikte hayatı yaşamanın hazzını alamadan belki de bir kuş gibi elinizden kaçırabilirsiniz.

Eğlence ve yemek vazgeçilmez

Onuda hayatına dahil et

Elbette herkesin kendi hayatı olmalı. Ama onu kendi meşgul ettiğin şeylere dahil et. Birlikte bir şeyler yapmanın ve fikir alışverişi yapmak ilişkinize ve size iyi gelecektir. Destekçiniz olduğunu ve yanınızda birinin olduğunu hissetmek sizinde hayat motivasyonunuzu yükseltecektir.

Onu dahil et

Telefonunda fazla vakit geçirme

Sosyal medyada çok vakit geçirmeyi seviyor olabilirsin, arkadaşlarınla sürekli iletişim halinde olmayı da. Ama bunun da bir sınırı olmalı. Birlikteyken telefonu kenara bırakmayı ve beraber geçirdiğiniz vaktin değerini hissedin çünkü zaman geri gelmiyor. Daha sonra bir fotoğraf karesine dalmamak için…

İletişime açık ol

Öfkenizi Kontrol edin

Hepimizin duyguları var, bunda yanlış bir şey yok. Ancak sinirlerine hakim ol. Partnerin sana bir şey anlatmaya çalıştığında sakinliğini koru ve sadece göz teması kurarak dinlemeye odaklan. Öfkeni kontrol etmekte güçlük çekiyorsan, meseleye sessiz kalarak başla ve ardından dinle. Gerisi gelecektir.

İlgi göster

İletişime açık ol ve dinle

Her fırsatta iletişime çok açık olduğunu söylüyor olman gerçekten öyle olduğunu göstermez. İletişimsiz bir ilişki, gerçekte yoktur. Eğer sorunları karşılıklı oturup konuşamıyorsanız, önce trip atmaktan vazgeç. Bir sorun hissettiğinde, yan yana olmasanız bile telefon aç ve uygun bir dille anlat. O beni anlar demeyin bazen bir telefonunuza bir mesajınıza ihtiyacı olabilir partnerinizin.

İlgi göster ve Sınırlara saygı duy

Eğer partnerine yeteri kadar ilgi duymuyorsan. Senden adım adım kopmaya başlaması yakındır. Ona günüyle ilgili, hisleriyle ilgili sorular sor. Samimiyetinizi korumak istiyorsan, ilgi göstermen elzem. Şunu da unutmayın ilişkide konu mahremiyetse, her iki tarafın da buna ihtiyacı olduğunu unutma. Eğer partnerine saygı duymayı reddediyorsan, onun sınırlarını aşmışsındır demek. Eğer bir noktada durmayı başaramazsan, ilişkinin ömrü kısa görünüyor.

0 0

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir