IMDb’ye göre “SIFIR” çeken Türk filmleri..

imdb_logo
0 0
Read Time:2 Minute, 45 Second

IMDb’ye göre “SIFIR” çeken Türk Yapımları..

 

IMDb (açılımı: Internet Movie Database); filmler, diziler, televizyon programları, video oyunları ve internet içerikleri hakkında bilgiler barındıran çevrimiçi bir veritabanıdır. Yapımlarla ilgili oyuncu kadrosu, yapım ekibi, biyografiler, özetler, ilginç bilgiler, puanlar ve eleştiriler gibi bilgileri içerir. İlk kurulduğunda sinemaseverler tarafından yönetilen IMDb, günümüzde Amazon’un alt kuruluşu IMDb.com, Inc. tarafından yönetilmektedir.

Haziran 2020 itibarıyla veritabanında yaklaşık 6,5 milyon yapım (dizilerin bölümleri dahil) ve 10,4 kişi bulunmaktadır. Sitenin 83 milyon kayıtlı kullanıcısı vardır. Ücretli veya ücretsiz üyelik sistemiyle kaydolan kullanıcıların katkılarıyla büyür.]Bütün kayıtlı kullanıcılar sitedeki yapımlara 1 ve 10 yıldız arasında derecelendirme yapıp yorum yazabilir.

1990 yılında, İngiliz bilgisayar programcısı ve film hayranı Col Needham’ın Usenet üzerinde güzel gözlere sahip oyuncuları içeren “Those Eyes” başlıklı bir gönderiyi paylaşmasıyla ortaya çıktı. 1990 yılının sonuna kadar 10.000 kayıt oluşturulduktan sonra kayıtlar içinde arama yapabilen Unix shell script’leri oluşturuldu. Böylece IMDb veritabanı ortaya çıktı. Site 1996 yılına kadar “rec.arts.movies movie database” olarak adlandırıldı. 1998’de Amazon tarafından satın alındı..

1-Cumali Ceber: Allah Seni Alsın (2017) / IMDb Puanı: 1.0

Cumali Ceber, 4 Ağustos 2017’de vizyona giren, Halil Söyletmez’in oynadığı sinema filmidir. Cumali Ceber karakterinin sosyal medyada sevilmesi üzerine çekilmiştir. Filmin senaristi Cihan Berk Berkeban’dır. Yönetmenliği ise Gökhan Gök üstlenmiştir.

2- Kod Adı: K.O.Z. (2015) / IMDb Puanı: 1.3

Celal Çimen’in yönettiği filmin yapımcılığını Parantez Yapım adına Uğur Yalçınkaya ve Kazım Albayrak üstlenmiştir. Kod Adı: K.O.Z filminin çekimleri İstanbul, Kocaeli ve Kartepe’de gerçekleştirilmiştir. Film IMDb sıralamasında 10 üzerinden 1,3 puan almıştır ve 2017’ye kadar sinema tarihinin gelmiş geçmiş en kötü filmiseçilmişti.

Türkiye’nin yakın tarihine ışık tutan Kod Adı: K.O.Z. filmi, devlet içinde devlet kurmak isteyenlerin ve arkalarındaki güç odaklarının deşifre edildiği bir hikayeyi anlatıyor.

3- 18’ler Takımı (2007) / IMDb Puanı: 1.4

Her Türk gencinin en büyük kabusu üniversiteyi kazanamadan direkt askerlik vazifesine başlamaktır. İşte bizim şu dört kahramanımız da, liseden mezun olduktan sonra ÖSYM tezgahından geçmiş ancak sınavı kazanamamış olan ve her gün askere çağrılma kabusu ile yatıp kalkan yakın arkadaşlardır. Her yeni gün hayatla ilgili kaygılarını biraz daha büyüterek devam eder. Kendilerine 18’ler Takımı adını veren bu dört kafadar, her ne olursa olsun sınavı kazanmayı kendilerine amaç edinmişken bir gün Deren isminde, oldukça ilginç ve gizemli bir kızla tanışırlar ve olaylar akıl almaz noktalara gelir.

4- Neşeli Gençlik (2007) / IMDb Puanı: 1.4

imdb gelmiş geçmiş en kötü 10 türk filmi

Neşeli Gençlik filmi cinsellikle tanışmaya başlayan bir gencin başından geçen olayları anlatıyor. Plan devam ederken oynanan maçlar, verilen partiler, revü kızları, hocalarla olan ilişkiler, kavgalar ve komik, erotik olaylar süresince gençler eğlencenin sınırlarını zorlayacaklardır.

Film temelde Amerikan Pastası‘nın konusunu andırsa da tabi ki o başarıyı yakalayamamış, zirve koltuğuna oturmaya en güçlü ikinci aday olmuştur.

5- Emret Komutanım: Şah Mat (2007) / IMDb Puanı: 1.6

Çok sevilen Emret Komutanım dizisinin sona ermesinin ardından çekilen Emret Komutanım: Şah Mat, dizide elde ettiği başarıyı beyaz perdede gösteremedi.

Film konusu ise; her yıl Mayıs ayı askerlik kurumu içinde hayırlı bir işe vesile olmaktadır. Sakatlar Haftası kapsamında, bir grup “özel durumdaki yurttaşımız” yani zihinsel engelli vatandaşlar, 56. Piyade Alayı Karargah Destek Bölüğü’ne, bir günlük askerlik yapmak için gelmektedir. Film boyunca bölüğe katılan vatandaşlarımızın bir günü anlatılmaktadır.

.…Peki sizce bildiğiniz puanları eksilerde olan daha da kötü  filmler varmı hadi bakalım izlemeye tahammül edemediğiniz filmler hangileri..

About Post Author

Murat Yap

2000 yılında Tekno kıyamet kopacakmı derken Editörünüz Murat koptu geldi 😀 ..Teknolojiye meraklı Bilgisayar dergilerini biriktirmekle başlayan yıllarca tozlu raflarda durmasına gönlü razı olmayan yazarımız kütüphanelere ciltler dolusu dergi bağışlamıştır her daim teknolojik aç her yeniliğe meraklı paylaşımcı arkadaşımız sizlerle birlikte...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir