İNCİR KUŞLARI

0 0
Read Time:1 Minute, 1 Second

İncir Kuşları – Sinan Akyüz
 Yüreğe Dokunan  Bir Solukta Okuyacağınız Bir Roman

Çok satan romanlarıyla tanınan yazar Sinan Akyüz yine ses getiren romanıyla okurlarının karşısında. Yazar İncir Kuşları’nda Bosnalı bir genç kız olan Suada’nın gerçek yaşamından yola çıkıp okuru savaşın ve aşkın yakıcı gücüne tanıklık etttirir.

Bosna-Hersek bilinmeyenleriyle Sinan Akyüz kalemiyle ele alınan bir kitap.
Dünyanın seyirci kaldığı bir soykırımı Suada adında olan bir kızın öyküsüyle gündeme getiriyor. Aşkın içinde “savaşı ve şiddeti”, savaşın içinde de “aşkı ve inancı” ustalıkla harmanlıyor. Bu romanla Bosna Savaşı’nın bilinmeyen bir yüzü gün ışığına çıkıyor.

Aynı ırktan gelen, aynı dili konuşan fakat bir tek dinleri farklı olan biri Müslüman Boşnak genci, diğeri Hıristiyan Sırp genci. İkisi de konservatuarda olan aynı Boşnak kızına âşık olurlar. Ve bu iki genç, güzeller güzeli Suada’ya aşklarını ilan ederler. Ancak gençlerden biri aşkına karşılık bulurken diğeri bulamaz.

Zaman 6 Nisan 1992’yi gösterirken beyaz zambakların açtığı yüreklere bir acı düşer.Sadece bu zambaklar üzerine değil bir Suada’nın yüreğine de. İşte bu şekilde bir zamanlar ‘hayır’ dediği genç adamın eline esir düştü. Genç adam, bunu inanılmaz bir birleşme olarak düşünmüştü.

Modern zamanlarda Avrupa’da yaşanan bir soykırımdır İncir Kuşları.

Bu kitap gerçeklere dayanan bir kitap olup herkesin okumasını tavsiye ederim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir