Inditex Grubu Maske Üretimine Geçmekte

Geçtiğimiz gün, Zara, Massimo Dutti ve Oysho gibi markaların sahibi olan Inditex moda grubu, koronavirüs mücadelesine katıldığını belirtti. Merkezi, İspanya‘daki Galiçya kentinde bulunan moda devi, fabrikalarını ve lojistik ekiplerini hastaların ve tıbbi çalışanların en çok ihtiyaç duyduğu maskeleri, İspanyol hükümetine sunmak üzere hazır hale getirecek. Inditex’te çalışan bir temsilci de, “doğrudan satın aldığımız materyallerin haftada en az bir kez test edileceğinin” de bilgisini verdi. Ayrıca Inditex’in sözcüsü, “hali hazırda 10 bin koruyucu maske bağışlandığını ve bu hafta sonuna kadar 300 bin cerrahi maske daha gönderebilecek bir kapasiteye ulaşmayı beklediklerini” dile belirtti.

İspanyol sağlık yetkilileri, eldiven, koruyucu gözlük ve galoşların da en az maskeler kadar acil ihtiyaç haline geldiğini söylüyor. Bir yandan maskelerin dağıtımı sürerken, diğer yandan Inditex hala hastane önlüklerinde kullanılan tıbbi kumaşların tedarik süreciyle ilgileniyor.

Peki moda grubu Inditex, İtalya dışında diğer ülkelere de ek malzemeler tedarik edecek mi? Bu sorunun cevabını ilerleyen günlerde alacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir