İSPANYOL PAÇA PANTOLONLAR GERİ DÖNÜYOORR!!

1 0
Read Time:1 Minute, 3 Second

İspanyol Paça Pantolonlar Geri Döndü

Daha sürdürülebilir bir yaşam için ikinci el alışveriş yapanların sayısı hızlı bir şekilde artarken eş zamanlı moda dünyası da retro görünümleri karşımıza çıkarmaya başladı. Podyumlarda ve sokaklarda karşımıza çıkan bu vintage görünümler evrensel olarak modern bir stil hareketinin yanı sıra bir ayrım işareti olarak karşımıza çıkıyor. Ama özellikle İspanyol paça pantolonların sahip olduğu yeni çekiciliğinin arkasında ne var ve şimdi onları kimler giyiyor?

Bilmeniz gerekenler

1970’lerin bu iddialı pantolon modeli Paris Moda Haftası’na damgasını vururken, şehrin defile alanına dönen sokak ve kaldırımları, İspanyol paça pantolonların nostaljik yorumlarına hizmet ettiler. Yeni neslin yorumlamalarıyla birlikte de, cinsiyetsiz bir kıyafet dolabı oluşturmak için disko dönemi klişelerini aşıyor.

Bu, sosyal normları bozmanın norm haline geldiği son on yılın özgür ruhlu zihniyetinin ürünü olan bir trend. Podyumda Y/Project, Charlotte Knowles ve Nensi Dojaka’da örnekleri görülen bu pantolonlar yüksek modanın bir parçası olurken, Victoria Beckham ve Balmain’de ise ultra parlak versiyonlarıyla geçmişe dönüş yaşatıyor.

Kimler giyiyor?

Danimarkalı model Mona Tougaard, bootcut kesim kot pantolonuna 1990’ların imzasını atarken, Arjantinli podyum yıldızı Mica Argañaraz 1970’lerin havasına günlük terzilikle buluşturuyor. Ayrıca, görünür iç giyim trendine bir selam vererek, düşük belli bootcut pantolonların çekiciliğini tek başına artıran Sculy Mejia’nın 2021 İlkbahar/Yaz Versace defile görünümüne de hayran olmamak elde değil.

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir