“İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dali” Sergisi Çevrimiçi!

Read Time:50 Second

Sakıp Sabancı Müzesi, Akbank’ın desteğiyle gerçekleştirdiği “İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dali” sergisini çevrimiçine taşıdı.

İstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dali' sergisi online erişimde ...

İspanya’da bulunan Gala-Salvador Dali  Vakfı koleksiyonuna ait eserlerle vakıf dışında gerçekleştirilen en büyük geçici sergi olma özelliğine sahip “İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dali” sanatçının yağlıboya tablo, çizim ve grafiklerinden oluşan geniş bir seçki sunmuş; açık kaldığı süre içinde 252 bin kişi tarafından ziyaret edilmişti.

İstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dali Sergisi Sanatseverlerle ...

DigitalSSM arşiv kaynaklarıyla hazırlanan ve SSM web sitesi, sosyal medya hesapları ile YouTube kanalından erişilebilen çevrimiçi sergide; Salvador Dali’nin benzersiz sanat anlayışıyla oluşturduğu eserlerinin yanı sıra, el yazmaları, fotoğraflar ve çeşitli dokümanlar yer alıyor.

İstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dalí” sergisi şimdi SSM web ...

Gala – Salvador Dali Vakfı Dali Çalışmaları Merkezi Yöneticisi ve İstanbul sergisinin küratörü Montse Aguer Teixidor’un yeni bir söyleşisiyle zenginleştirilen çevrimiçi sergi kapsamında; daha önce yine SSM’de gerçekleştirilen Dali konferans serisi de yeniden paylaşıma açıldı.
Teixidor’un yanı sıra yazar Ferit Edgü, sanat eleştirmeni, akademisyen ve yazar Hasan Bülent Kahraman’ın aralarında olduğu isimlerin katıldığı konferanslarda; Dali’nin yaşam öyküsü, çok yönlü sanatsal üretimi ve etkisi konuşuluyor.
0 0

About Post Author

Yeşim Erdem

Yazar,İstanbul'da doğdu. İ.İ.B.F'den mezun oldu. Profesyonel iş hayatında, 15 yıl bankacılık sektöründe çeşitli görevlerde çalıştı. Sanata olan merakı nedeniyle çini ve seramik sanatı üzerine eğitimler aldı. Teknolojixhaber.com ve LaFLaF.net de yazmaktadır.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir