İşte Düğün Salonlarındaki Koronavirüs Kuralları

Read Time:2 Minute, 7 Second

Sevgili okurlarım,son aylarda ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında bazı kısıtlamalar ve tedbirler alındı.Bunlardan biri de düğün salonlarının kapatılmasıydı. Bildiğiniz gibi bu tedbirler etkisini göstermesi üzerine bu kısıtlamaların sona ermesi sonucunda kapatılan düğün salonları yeni normal süreci ile birlikte 1 Temmuz’da kapılarını açacak. Ancak herkesin kafasında düğünlerin nasıl yapılacağı, sosyal mesafenin nasıl korunacağı ile ilgili soru işaretleri var. Düğün salonlarında yapılacak olan koronavirüs düzenlemelerine göre sosyal mesafe için düzenlemeler yeniden yapılacak, takılar kutu ya da zarfa konulacak, tercih edilecek danslar ise çok yakınlık gerektirmeyen danslar olacak. İşte düğünler nasıl olacak sorusunun cevabı.

Koronavirüs sebebiyle kapatılan düğün salonları 1 Temmuz itibarıyla açılıyor. Düğün salonlarının yeniden açılması kararı pek sektörü de şimdiden canlandırdı. Özellikle mobilyacı ve gelinlikçilerde hareketlilik başladı. Düğünlerin nasıl yapılacağı ise merak konusu.

SOSYAL MESAFELİ VE MASKELİ OLACAK

İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Adem Sönmez, yeni düğünlerin sosyal mesafeli, maskeli olacağını belirterek, “İçeri girenlerin ateşi ölçülecek ve dezenfektan kullanacak. Fiziki mesafe ayarlanacak. takı merasimini kesmeyeceğiz ama yakaya değil, kutu ya da zarfa koyulacak. Oyunlar ise mümkün olduğu kadarıyla teması olmadığı oyunlar olacak” dedi.

DÜĞÜN SALONLARI NE ZAMAN AÇILACAK? CUMHURBAŞKANI DUYURDU

Koronavirüs sebebiyle yakın temasın olduğu yerlerden biri olan düğün salonları kapatılmıştı. Düğünlerini iptal eden ya da erteleyen pek çok çiftin için müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yapılan kabine toplantısının ardından 1 Temmuz itibarıyla düğün salonlarının açılacağını duyurdu.

TAKI MERASİMİ İÇİN KUTU YA DA ZARF

2 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir