Jenerikleriyle Akıllarda Yer Etmiş Türk Dizileri

1 0
Read Time:1 Minute, 57 Second

Birçok kişiyi ekrana kilitleyerek haftalarca yeni bölümlerini sabırsızca bekleten dizilerin bizler için önemi büyüktür. Sabırsızca beklediğimiz bu dizilerin senaryo ve oyuncularının yanı sıra müzikleri de aklımıza kazınır, yıllar geçmesine rağmen hafızamızdan silinmez. İşte aklımızdan çıkmayan adeta beynimize kazınan bu dizi müziklerine nostaljik bir şekilde bakalım.

1.Aşk-ı Memnu

Türk dizi tarihinde şüphesiz en başarılı yapımlar arasındadır. Senaryosu, oyuncuların yanında jenerik müziği başta olmak üzere Toygar Işıklı’nın besteleriyle büyük bir beğeni almıştır.

2.Asmalı Konak

2002 ile 2003 yılları arasında Türk televizyonlarında yayınlanmış büyük bir kitleye sahip olmuştur. O dönemde Asmalı Konağın o denli seveni vardı ki yapım dizinin final bölümünü beyaz perdeye taşımış ardından güzel bir hasılat yakalamıştı. Dizi, müzikleriyle de bir hayli ilgi görmüştür.

3.Yaprak Dökümü

2006-2010 yıllarında yayınlanmış, Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı kitabından uyarlanmıştır. Uzun yıllar sevilerek izlenen dram dizisinin müzikleri de bir hayli sevilmişti.

4.Deli Yürek

Yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı Türk aksiyon, dram ve politik televizyon dizisi olan deli yürek 1998 yılında yayınlamaya başlanmıştır.22 yıl önce başlayan bu diziyi hemen hemen herkes bilir ve müziklerini unutmamıştır.

5.Haziran Gecesi

2004 yılında yayımlanan 62 bölüm süren gerçek hikayeye dayalı bir türk dram dizisidir. Yayımlandığı sürede oldukça yüksek reytinglere ulaşmıştır. Jenerik müziğini seslendiren Gökhan Kırdar’ın katkısıyla dizi daha da akılda kalır hale gelmiştir.

6.Dudaktan Kalbe

Dudaktan Kalbe, yazar Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan televizyon dizisidir. 2007’de yayımlanan dizinin müziklerin yapımında Toygar Işıklı’nın imzası dizinin izlenmesinde büyük katkısı olmuştur.

7.Sıla

2006 yılında yayımlanmaya başlayan Sıla, Türk televizyonlarına sağlam bir giriş yapmış çok beğenilmişti. Dizi müziği Sezen Aksu ve diziyle aynı adı taşıyan Sıla Gençoğlu’na ait. Sıla, “Sıla/Töre” adlı besteyi de kendisi seslendirerek akılda kalıcı jenerik müziğini oluşturmuştur.

8.Ezel

Türk dizi tarihinin en önemli yapılarından olup yayımlandığı günden itibaren büyük bir izlenme oranına sahip aksiyon ve dram yapımıdır. Günümüzde tekrardan popüler olup birçok kişi tarafından izlenmektedir. Dizi senaryo ve oyuncuların yanı sıra müzikleriyle de bir hayli ilgi görmüştü.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir