Kalın ve Doğal Kaş Görünümünü Nasıl Yapabiliriz?

Read Time:1 Minute, 42 Second

Sevgili okurlarım,bir insana ilk baktığımızda ilk gözümüze çarpan bakışlarımızdır.Bu bakışlarımızı belirleyen kaşlarımızdır. Son yıllarda doğal ve kalın kaş modası ön planda.Uzun zamandır herkes kaşlarını kalınlaştırıp belirginleştirmeye çalışırken, bazılarımız ise kaşlarını yalnızca en doğal halleri ile sergilemeyi tercih etti. Son yıllarda popüler olan doğal ve kalın kaş modası bizi de etkisi altına almış durumda. Doğal makyaj trendi akımına doğal kaş modelleri de eklendi. Dağınık kaşlar ve kaş makyaj hileleri sayesinde oldukça enerjik, genç ve havalı bir görünüm yakalıyoruz.Doğal kaş modellerinin nasıl elde edildiğini merak ediyorsan aşağıdaki adımları takip ederek doğal ve kalın kaş modelini elde edebilirsin. Yüz şekline göre kaş modelleri doğru yüz hatlarını yakalamanı sağlayacak.

1.Adım: Kalın kaş nasıl yapılır?

Doğal kaş dağınık kaş demek değil. Maskara fırçasına benzeyen bir kaş fırçası ile kaşlarını yukarı doğru tara. Böylece kaşlarının fazla kısmını daha rahat göreceksin. Doğal kaşlara ulaşmak için fazla uzun duran kaşlarını kes. Kaşlarını keserken ucu küt olan küçük makasları kullanmalısın. Küçük makaslarla kaşlarını daha risksiz kesebilirsin.

2.Adım: Kaş tasarlama

Doğal kaş modelleri için yalnızca doğal kaşından uzakta çok belirgin olan tüyleri almanız yeterli olacaktır. Unutmayın ki kaşların son derece doğal durmalı.Kaşlarını şekillendirirken yüz hatlarına uygun olmasına da özen göstermelisin. Oval yüz şekline sahipsen kavisli kaşlar yüzünü daha uzun göstereceği için küt kaş modellerini tercih edebilirsin. Üçgen yüzlüler ise uzun ve yumuşak kavisli kaş modellerini kullanmalılar. Bu kaş modeli yüzünün daha küçük görünmesine yardımcı olacak. Eğer kare yüz hattına sahipsen yuvarlak kaş modelleriyle yüz şeklini yumuşatabilirsin. Kaş boyama teknikleri zor görünse de birkaç kere denedikten sonra alışacaksın.

3.Adım: Kaş nasıl taranır?

 

Kaşlarının gün boyu dağınık ve kalın görünmesi için kaşlarını yukarı doğru taraman çok önemli. Yukarı doğru taranan kaşlar doğal ve  modern bir stil yakalamanı sağlayacak.

Kaşlarının sabit kalması için kaş maskarası kullanabilirsin. L’Oréal Paris Brow Artist Plump & Set Serum‘un özel tasarlanan fiber fırçasıyla kaşlarını dipten uca tarayabilirsin. Plump & Set Serum’u dilersen tek başına kaşlarında fresh bir görünüm yakalamak için veya kaş makyajından sonra makyajını sabitlemek için kullanabilirsin. L’Oréal şeffaf kaş maskarası kaşlarında doğal ve kalın görünümler yaratmak için ideal!

2 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir