KAS AĞRISI SİZİ DURDURMASIN!

Read Time:53 Second

 

KAS AĞRILARI VARKEN ANTRENMAN YAPABİLİRSİNİZ

Yeni başlayanların sporu 2 . günden bırakma sebeplerinin başında kas ağrıları geliyor. Vücudunuzun alışık olmadığı hareketleri yaptığınız da kasların zorlanmasıyla meydana gelen ağrılar. Aslında sizlerin yaptığınız antrenmanın kaslarınıza etki ettiğini gösterge biçimi 🙂 En hafif şekilde anlatacak olursak tabi 🙂
En üst seviyede olan sporcunun bile bacak antrenmanından neredeyse emekleyerek çıktığına şahitte olabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki sadece yeni başlayanların başına gelen bir şey değil. Her yeni çalışan kas grubunun bir alışma süresi olur.
Anatomimiz de bir çok kas grubu var ve hepsini aynı anda çalışmak mümkün değil. Her gün bir bölgenizi çalıştığınız da bu ağrıyan kaslarınızın bir gün dinlenmesine müsaade edebilirsiniz. Böylece kaslarınıza dinlenmek için zaman tanımış ve ara vermek zorunda kalmazsınız.
Aynı zaman da araştırmalar gösteriyor ki vücudunuzda ağrılar mevcutken spor yapmak kaslarınızı ısıtacağından ağrılarınızın hafiflemesine neden oluyor. Bu da demek oluyor ki artık ‘ Kaslarım ağrıyor spora ara vereyım ‘ bahanesi de ortadan kalktı 🙂

Not: Kas ağrılarınızın hafiflemesi veya oluşmaması için Magnezyum , D gibi vitaminleri de tüketebilirsiniz.

Uyarı : Her ağrı kas ağrısı değildir.Sporda yanlış bir şey yapmadığınızdan emin olunması gerekmektedir.

1 0

About Post Author

Gizem Yıldırım

1990 İstanbul doğumluyum. Afyon Kocatepe Üniversitesi İşletme Mezunuyum. Sağlık Yönetimi Bölümün de 3. sınıf öğrencisiyim. Spor , Dans alanlarına ilgiliyim.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir