‘Kılıçdişli kaplan’ iskeleti İsviçre’de açık artırmada

1 0
Read Time:43 Second

‘Kılıçdişli kaplan’ iskeleti İsviçre’de açık artırmada satışa sunulacak.

ABD bir çiftlikte keşfedilen “‘Kılıçdişli kaplan’ iskeleti İsviçre’de açık artırmada satışa çıkarılacak. Yaklaşık olarak 40 milyon yıllık olan  iskelet İsviçre’nin Cenevre kentinde meraklılarına satılmak üzere açık arttırmaya sunulacak. İskelet, Güney Dakota’da 2019 yılında kazı çalışmaları yapılırken bulunmuştu.

Boyu yaklaşık  120 santimetre uzunluğunda olan “kılıç dişli kaplan”  iskeletin yüzde 90’ı sağlam durumda. 8 Aralık 2020 tarihinde düzenlenecek olan açık artırmada 55 bin ila 73.750 Euro arasında bir fiyat aralığında alıcı bulacağı düşünülen iskelet olağanüstü bir şekilde korunmuş.

Piguet müzayede evinin müdürü Bernard Piguet, “Bu fosil, her şeyden önce korunması için olağanüstü: 37 milyon yaşında ve yüzde 90’i sağlam” diye konuştu.

Kılıçdişli kaplan iskeleti İsviçrede açık artırmada

Kılıçdişli kaplan İskeleti bir Hoplophoneus’a ait

Güney Dakota’da 2019 yılının yazının sonunda keşfedilen fosilleşmiş iskeletin, gergedanları avlayan yaklaşık 160 kilogram ağırlığındaki bir Hoplophoneus’a ait olduğbilgisi verildi.

Kaynak; sputnik, euronews, hürriyet

Diğer sanat haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir