Kirpikleri Kıvırıcı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Read Time:1 Minute, 7 Second

“Daha çekici bakışlara, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmanın en hızlı yolu kesinlikle kirpik kıvırıcılardır. Peki bu ilginç makyaj ürününün kirpiklere zarar var mı? Doğru kullanımı nasıl olmalı? İşte cevaplar…”

Kivrik kıvırıcı kadar kısa sürede etki sağlayan çok az ürün vardır. Kirpik kıvırıcı ile saniyeler içinde daha geniş, enerjik ve çekici bakışlara sahip olabiliriz. Ancak bu ürün ile ilgili bazı endişeler söz konusu. Kirpik kıvırıcı kullanmanın kirpiklerin dökülmesine neden olabildiği söyleniyor. Bu bilgi doğru mu bir bakalım.

Kirpik kıvırıcılar zararlı mı?

Kirpik kıvırıcıları doğru kullanıldığında zarar vermiyor. Kirpik kıvırıcı kullanırken kirpik köklerinizde hafif bir çekilme hissi normaldir, ağrı değildir. Ürünü kullanırken kirpiklerinize zarar vermemek için elinizi sabit tuttuğunuzdan emin olun. Öte yandan kıvırıcı işlemini maskara sürmeden uygulamalısınız. Maskara sonrası kirpik kıvırıcı uygulamak kirpiklerin ürüne yapışmasına, sıkışmasına ve kırılmasına neden olabilir.

Kirpik kıvırıcınızı ne sıklıkla değiştirmelisiniz?

Kirpik kıvırıcıların 6 ayda bir değişmesi önerilir. Kıvırıcının iç kısmında bulunan ped kirpiklerle direkt temas ettiğinden bakteri üretmeye meyillidir. Kıvırıcı yerine sadece pedi değiştirmeniz de yeterli olacaktır.

Kirpik kıvırıcı nasıl kullanılır?

Öncelikle kirpik kıvırıcınızın temiz olduğundan emin olun. 

Kıvırıcıyı kullanırken kipriklerinizin tamamını tek seferde ürünün içine almaya özen gösterin. Bir kısmını sıkıştırıp devam etmeyin.

Kıvırma işlemine kirpik diplerinizden başlayın ev en iyi sonuç için uçlara doğru adım adım ilerleyerek kıvırın.

Kıvırma işleminden sonra tek kat maskara sürün. Bu işlemi saçlarınızı maşaladıktan sonra sabitlemek için sprey sıkmak gibi düşünün.

1 0

About Post Author

Yasemin ACAR

İ.Ü. Okul Öncesi Öğretmeni Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. Bir yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com da yazarlık yapmaktayım. İnsanların faydalanacağı bilgileri araştırıp kendi bilgilerimi de katarak yorumlayıp sizlerle paylaşan bir yazarım. Veee bunları yapmaktan çoook keyif alıyorum... Beni takip edip yazılarımı okumaya devam edin lütfennn:)))
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir