KÖYCEĞİZ’İN SOĞUK CENNETİ YUVARLAKÇAY

Read Time:51 Second

Herkese merhaba bugün size Köyceğiz’de bulunan harika bir yerden bahsedeceğim. Köyceğiz’den 10 dk süren bir tırmanış sonrası Yuvarlakçay’a ulaşıyorsunuz. Köyceğiz ve Ortaca arasında kalan Topgözü Kanyonunda bulunan Güney Ege’nin şirin bölgesi, buz gibi bir çayın etrafına konumlanmış durumda. Buz gibi dediysek lafın gelişi değil 5.7 derece civarında bir sıcaklığa sahip olan sulara ayaklarınızı sokmak bile büyük cesaret istiyor. Gün içinde biraz ısındıktan sonra atlamadan dönmeyin deniyor benim ise pek cesaretim yok bu konuda ama etrafta tarzan gibi sallanıp atlamaya çalışan insanlar görmeniz çok normal ve eğlenceli.


Suyun bu kadar soğuk olmasının en önemli nedeni Sandras Dağı’ndan gelen kar sularından besleniyor olması. Yuvarlakçay’ın bir diğer özelliği de saniyede 3500 litrelik bir debiye sahip olması. Çayın üzerinde doğal olamayan birkaç şelale söz konusu. Bu şelaleler bölgeyi çok daha keyifli bir hale getiriyor.


Popülerliğin artmasıyla civara 20’ye yakın restorant açılmış. Fiyatları ise gayet uygun sabahları harika bir kahvaltı ile güne başlayabilir yada atıştırmalık olarak gün ortasında çığırtma yiyebilirsiniz. Biz tesadüf eseri karşımıza çıkan bu güzelliğe hayran kaldık. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

4 0

About Post Author

Gülsüm Baysal

Selçuk Üniversitesi Ebelik bölümü mezunuyum. 2013'den beri mesleğimi devam ettirmekteyim. Seyahat ve kitap konularına ilgiliyim.
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir