Londra’da Açık Hava sineması çözümü getirdi

Londra'da Açık Hava sineması çözümü getirdi
Read Time:1 Minute, 14 Second

Londra’da Açık Hava sineması çözümü getirdi

İngiltere’de Covid-19 pandemisi sebebiyle aylardır kapalı olan sinema işletmecileri Londra’da Açık Hava sineması çözümü getirdi. Diğer açık hava sineması yöntemlerinden farklı olarak sinema perdesi Londra Kanalı, Padingtondaki Regent Kanalının kenarına kuruldu. Sinema işletmecileri  seyirciler için  filmi seyredebilecekleri  sosyal mesafeyi koruyan tekneler hazırladı. Ayrıca kanalın kenarına da çeşitli şezlonglar yerleştirildi. Bölgedeki çevre sakinlerinin rahatsızlığını en aza indirmek için, izleyiciler sterilize edilmiş kablosuz kulaklıklarla ile filmlerin seslerini dinleyecek.

Açık hava sinemasına gelen izleyiciler, filmleri ister teknelerden isterlerse de sahilde sıralanmış şezlonglardan izleyebiliyorlar. Insider’da yer alan habere göre, her biri altı ile sekiz kişilik olan teknelerde gösterilen filmler arasında klasik olan “Anchorman”, “Pretty Woman”, “Frozen”, “Dirty Dancing”, “La La Land”, “A Star Is Born” ve “Titanic” bulunuyor.

Böylece açık alanda sinema izleme keyfini de Londra halkına sunan işletmeciler daha önce tercih edilmemiş bir yöntem ile ilgi çekmeyi başardı.

Sinema işletmecileri bu yöntem ile sinema hizmeti sunarken  kapalı mekandaki Covid-19 riskini en azla indirileceğinin düşünüldüğü bilgisini verdi. Sinema alanına giren tüm müşterilerde maske takma zorunluluğu devam ederken , içeri girmek isteyen her müşterinin ateşi ölçülüyor.

Açık hava sineması 2 Eylül 2020’de başlıyor ve hem öğleden sonra hem de akşam gösterimleri ay sonuna kadar listeleniyor.

Fiyatlar ise;

Şezlong için 16.50 £ (21.60 $)

Sekiz kişilik bir tekne için kişi başı 34 £ (44.50 $)

İngiltere sosyal mesafe kurallarına uygun olarak, rezervasyonlar altı kişilik tekne başına farklı hanelerden altı kişi veya daha büyük tekne başına toplam iki hane ile sınırlandırılacaktır.

Kaynak :NTV,insider

Diğer eğlence haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

1 0

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir