Meteorolojinin ardından AFAD’da uyardı su baskını

Meteorolojinin ardından AFADda uyardı su baskını
Read Time:48 Second

Meteorolojinin ardından AFAD’da uyardı su baskını olabilecek bölgeler açıklandı

Marmara Bölgesi’ni etkilemesi beklenen dolu yağışı ve fırtına İstanbul çevresinde hava durumunun sürekli değişmesine neden oluyor. Meteoroloji’nin peş peşe açıklamalarda bulunarak vatandaşı uyardı. Meteorolojinin ardından AFAD’da uyardı su baskını olabilecek bölgeler açıklandı.

Dolu, sağanak yağış ve fırtınanın beklendiği şehirleri Meteroloji, ani sel su baskını ve oluşabilecek hortumlara karşı uyardı. Hava durumu durumundaki ani değişiklikle AFAD’dan önlem açıklaması yapıldı.

AFAD İSTANBUL VE ÇEVRESİNİ UYARDI

Yapılan açıklama şu şekilde: Trakya kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Bursa’nın batı ilçelerinde çok kuvvetli yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve hortum gibi olumsuzluklara karşı önlem alınmalıdır.

AFAD halkı uyardı, gelecek doğal afetlere karşı hazırlıklı olunması ve önlem alınmasının önemini vurguladı.

HAFTA SONU ETKİSİNİ KAYBEDECEK

Meteoroloji’nin tahminlerine göre perşembe ve cuma günü etkili olacak zorlu hava şartları. Büyük miktarda olan yağışlar  cumartesi günü etkisini azaltacak. Pazar gününden itibaren yağışlar yurdu terk edecek.

Kaynak:Sözcü

Moda haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

0 0

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir