Metoroloji Genel Müdürlüğün’den İstanbul’a kar Müjdesi

Metoroloji Genel Müdürlüğünden İstanbula kar Müjdesi
1 0
Read Time:1 Minute, 20 Second

Metoroloji Genel Müdürlüğün’den İstanbul’a kar Müjdesi geldi , yapılan açıklamaya göre İstanbul’da 4 gün kar yağışı etkili olacak.

Uzun zamandır yağışların olmaması nedeni ile  yaşanan kuraklık , susuzluk tehlikesinin baş göstermesi ile İstanbul’da büyük endişe yaşanıyordu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahminlerinde İstanbul’da 4 gün boyunca kar yağışının etkili olması beklendiği açıklandı. İstanbul’da barajların dolmasına yardımcı olacağı tahmin edilen yağış yüzleri güldürdü.Cuma günü öğleden sonra başlayacak olan kar yağışı Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Sonbahar ve kış aylarda beklenen yağmurların düşmemesi sonucu İstanbul’da barajların doluluk oranları son 10 yılın en düşük seviyesini gördü. Geçtiğimiz hafta sonu yağan yağmurlar ile barajların doluluk oranı yüzde 19 seviyesinden yüzde 21 seviyesine çıktı. Yağmurlar İstanbul’a 8 günlük su kazandırdı.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre İstanbul yarından itibaren Sibirya üzerinden gelecek olan soğuk hava dalgasının etkisi altında kalacak.

Soğuk hava ile birlikte İstanbulluların aylardır hasret kaldığı kar yağışının da etkili olması bekleniyor. Metoroloji Genel Müdürlüğün’den İstanbul’a kar Müjdesi geldi.

Cuma günü öğleden sonra başlaması beklenen kar yağışı Pazartesi günü akşam saatlerine kadar devam edecek. İstanbul’da yarın ise hava sıcaklıkları 7 derece birden düşecek.

İstanbul’da önümüzdeki 7 gün beklenen hava durumu şöyle;

  • Bugün yağmurlu en yüksek 15, en düşük 8 derece
  • Çarşamba yağmurlu en yüksek 8, en düşük 7 derece
  • Perşembe az yağmurlu en yüksek 7, en düşük 3 derece
  • Cuma kar yağışlı en yüksek 4, en düşük 2 derece
  • Cumartesi kar yağışlı en yüksek 4, en düşük 2 derece
  • Pazar kar yağışlı en yüksek 4, en düşük 2 derece
  • Pazartesi kar yağışlı en yüksek 5, en düşük 3 derece

Kaynak:cumhuriyet

Diğer Yaşam ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir