MEVSİM GEÇİŞLERİ VE SAÇ DÖKÜLMESİ

saç
0 0
Read Time:59 Second

MEVSİM GEÇİŞLERİ VE SAÇ DÖKÜLMESİ

Her yıl belli aylarda saçların dökülmesinin bir nedeni var; mevsimsel saç dökülmesi 

Mevsim fark etmeden, bir mevsimden diğerine geçerken saçlarımız bu durumdan etkilenip, dökülmeye başlayabilir. Özelliklede sonbahar(eylül-ekim) aylarında sıkça olan bir durumdur. 

Bu durum saç sağlığı için çok basit olamayabiliyor. Saç dökülmesini önlemek için saçları güçlendirmek burada vazgeçilmez bir nokta olacaktır. 

Saç Dökülmesini Azaltmak İçin Yapılması Gerekenler 

1.Uygun Tarama: Saç için uygun olmayan tarak ile saçı gelişi güzel taramak, zorla açmaya çalışmak saçın çabuk yıpranmasına yol açar. Bu durumda en doğru hareket saçı ıslakken taramak olacaktır. Islak olan saçı ilk önce nemlendirip sonra taramak saçın yıpranmadan açılması ve kırılmaması  konusunda oldukça faydalı olabiliyor. 

saç

2.Beslenme Şekline Dikkat Edilmeli: Yedikleriniz saç sağlığınıza etkisi vardır. Avokado, badem, hindistancevizi yağı, somon ve chia tohumu gibi yağ asitleri açısından zengin yiyecekleri yediklerinize eklemek sağlıklı saçları desteklemeye yardımcı olabilir. 

avokado

3.Saç Yıkama Sıklığı: Saçları her gün yıkamak derinin koruyucu tabakasını bozarak saçın nemini kaybedip, kırılıp dökülmesine neden oluyor. Saçı uzun süre yıkamamaksa saçların sağlıklı yapısını bozarak donuk görünmesine ve koparak dökülmesine neden oluyor. Uzmanlar yağlı saç yapısına sahip kişilerin gün aşırı; kuru saç yapısına sahip olanların ise saçlarını daha az sıklıkla yıkamaları tavsiye ediyor. 

saç

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir