Yalnızca kolye değil bileklik ya da halhal şeklinde de kullanıma uygun olan kehribar taşı için bebeğinize uygun gelişim dönemini beklemenizde fayda var. Aksi takdirde koparak boğulma riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz!Yalnızca kolye olarak değil bileklik ya da halhal şeklinde de kullanılabilen kehribar taşı, koparak boğulma riskine karşılık dördüncü ayını doldurmadan önce kesinlikle kullanılmamalıdır. Genellikle sarı renkli olanları anneler tarafından daha sık tercih edilmektedir. Kolye bebeklere ya da çocuklara takıldığı zaman vücut ısısı ile beraber süksinit asitin salınımını kolaylaştırır. Zamanında Türk Bilim Adamı İbn-i Sina tarafında şifa niyetiyle kullanılan ve çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan kehribar, kozalaklı ağaçların doğal reçinesinin fosil bulmuş halidir.

KEHRİBAR ETKİSİNİ NASIL GÖSTERİR?

Kehribar kolyelerinin boğulma riskini oluşturmaması için her boncuk arasında düğümlerin olduğuna dikkat etmeli ve ona göre çocuğunuzda kullanmalısınız.Kolye, bileklik ya da halhal olarak kullanılan kehribar, vücut ısısı sayesinde uçucu yağlar, deri yoluyla hemen emilir ve kana geçer. 

KEHRİBAR KOLYE NASIL KULLANILMALI?

Öncelikle, satın aldığınız kehribar ürününün paketini açtıktan sonra ılık su ile yıkayıp güzelce kurulayın. Enerjisini arındırmak için de 2-3 ayda bir gece, toprak kapta kehribarı bekletin ve sabah ılık sudan geçirin. Kolyenin ipinde çamurun kalmamasına dikkat edin. Uyku esnasında çıkartmayı unutmayın!

KEHRİBAR TAŞININ BEBEKLER İÇİN BİLİNEN FAYDALARI

  • -Kulak, boğaz ve mide yanmalarına iyi gelir.
  • -Enfeksiyon kapma riskini azaltır.
  • -Doğal ağrı giderici özelliğinin haricinde zayıf olan bağışıklık sistemini güçlendirerek daha dirençli bir vücuda sahip olma imkanı tanır.
  • -Diş çıkaran ya da çıkarma döneminde olan bebeklere baktığımızda sık sık huzursuzlanma ve ateşlenme gibi sorunlar görürüz. Kehribar taşı tamda bu evrede kullanıldığı zaman vücudu yatıştırır ve bebeğe sakinlik hissi verir.
  • -Yine diş çıkarma dönemi belirtileri olarak karşımıza çıkan salyanın azalmasında oldukça etkilidir.