Müsdav’da Ramazan Atölyeleri

1 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı, Eğitim Akademisinde Ramazan atölyeleri devam ediyor. 

Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV) tarafından Ramazan ayı eğitim öğretim faaliyetleri başlatıldı.

Bu kapsamda 12 Nisan’da başlayan “Müsdav Akademi Ramazan Etkinlikleri” çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik çevrimiçi ve yüz yüze olarak 23 farklı atölyeden oluşuyor.

1997’den bu yana Diyanet İşleri Başkanlığının da himayesiyle din eğitimi ve din hizmetleri konusunda kapsamlı hizmetler ifa eden “Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı” (MÜSDAV), 2021 Ramazan ayında da etkinliklerini sürdürüyor.

Vakfın, eğitim faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulan Müsdav Akademi, Ramazan ayı ile birlikte çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik bir dizi program hazırladı. Hazırlanan programlarla, farklı yaş grubundaki vatandaşların Ramazan ayının manevi iklimini hissetmeleri ve Ramazan’ı keyifli geçirmeleri hedefleniyor.

Her yaş grubuna hitaben farklı konu başlıklarında düzenlenen atölyeler, çevrimiçi olarak alanında uzman eğitimcilerin ve konukların katılımıyla gerçekleşiyor.

Ayrıca, yine Ramazan ayına özel, çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik Müsdav Çocuk ve Müsdav Genç adı altında atölyeler hazırlandı. 

MÜSDAV Çocuk Ramazan atölyesi

Okul öncesi grubu çocuklar için, “Peygamberleri Tanıyorum”, “Benim Canım Peygamberim”, “Tefekkür Atölyesi” ve “Cuma Bayramı Etkinlikleri” başlıkları içeren atölyeler açıldı.

7-13 yaş gurubu çocuklar için hazırlanan Ramazan Atölyesi ise “Peygamberleri Tanıyorum”, “Tefekkür Atölyesi” ve “Cuma Bayramı Etkinlikleri” başlıklarından oluşuyor.

MÜSDAV Genç Ramazan atölyesi

18 yaş ve üzeri gençler için, çevrimiçi ve tek oturumluk programlar gerçekleştiriliyor. “Ramazan’da Gençlerle Hasbihal”, “Karikatür Atölyesi”, “Ramazan’da Nebevi Beslenme”, “Bizim Yunus ve Yunus Divanı’ndan Günümüze Yansıyan Değerler” ve “Dijital Mahremiyet” konuları işleniyor.

Kadınlara yönelik atölyeler

“Kur’an-ı Kerim ve Tecvid Dersleri”, “Nakış Atölyesi”, “Kurabiye Atölyesi”, “Çiz kek Atölyesi”, ve “Epoksi Atölyesi” gibi atölyeler yer alıyor.

Yapılan açıklamada, Ramazan ayı boyunca devam edecek tüm etkinliklere katılımın ücretsiz olduğu belirtildi.

Ayrıca otuz gün boyunca 23 farklı konu başlığıyla devam edecek olan etkinliğin 10 Mayıs’ta “Bayram Özel Programı” ile sona ereceği de bildirildi.

Her yaş grubuna hitap eden atölyeler hakkında bilgi ve kayıt için 

 

About Post Author

Yasemin ACAR

İ.Ü. Okul Öncesi Öğretmeni Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. İki yıl Teknolojixhaber.com da yaptım, Üç yıldır da Laflaf.net de editörlük yapmaktayım. İnsanların faydalanacağı bilgileri araştırıp kendi bilgilerimi de katarak yorumlayıp sizlerle paylaşan bir yazarım. Veee bunları yapmaktan çoook keyif alıyorum... Beni takip edip yazılarımı okumaya devam edin lütfennn:)))
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir