Okul Servislerinde Corona Tedbirleri

Okul servis araçlarında, sağlığın korunması açısından yeterli havalandırma yapılması, servis şoförü ve rehber personel olarak çalışan kişilerin, hijyen şartlarına uygunluğunu sağlamak üzere eldiven ve kişisel koruyucu donanımları kullanması talep edildi.

okul servisi korona ile ilgili görsel sonucu

Milli Eğitim Bakanlığı  Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, okul servis araçlarının sürekli dezenfekte edilmesi gerektiğini bildirdi. Yazıda, okul servis araçlarında, yeterli miktarda hijyenik temizlik malzemesi bulundurulması belirtildi.Servis şoförü ve rehber personel olarak çalışan kişilerin hijyen şartlarına uygun eldiven ve kişisel koruyucu donanımlar kullanması istendi.

BROŞÜRLER GÖRÜNÜR YERLERE ASILACAK
Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan broşürlerin görünür yerlere asılması gerektiği kaydedildi.  Öte yandan, öğrencilerin bir arada bulunduğu okul servis araçlarında, koronavirüs ve diğer solunum yolu virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalıklarından korunma ve kontrol önlemlerinin alınması, temizlik ve hijyen şartlanın sağlanması için yüklenicilere gerekli talimatların verilmesi, milli eğitim müdürlüğünce de sürecin takibinin hassasiyetle yapılmasının önem arz ettiği belirtildi.

‘SÜREÇTE KESİNTİ OLMAMASI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR’
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Twitter’dan ‘Koronavirüs tedbirlerinin etkili olabilmesi için süreçte kesinti olmaması hayati önem taşıyor. Okulları tatil edip dezenfekte ederken servis araçlarını ihmal etmek olmazdı. İlgili personelin bilgilendirilmesi ve hijyen çalışmaları başlatıldı” mesajını paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir