OTURDUĞUN YERDEN YAĞ YAKMAK İSTER MİSİN?

Read Time:1 Minute, 0 Second

KÜREK ÇEKMEYİ HİÇ DÜŞÜNDÜN MÜ?

Eve alması zor ama salonlarda çok popüler olmamakla beraber yapan kişilerin bağımlısı olduğu bir antrenman çeşididir.

Maalesef ülkemiz de her salonda bulunmuyor. Oysa yürüyüş bandından veya ip atlamaktan daha faydalı ve eklemlere zarar vermektense daha da güçlendiren bir alettir.

Dışarıdan bakıldığından aşırı kolay ve eğlencelidir. Eğlence konusunda hala aynı fikirde olsam da kolaylık konusunda emin değilim 🙂 Doğru teknikle oturup sabit ve güçlü bir duruşla yaparsanız kendinizi yorgun değil aksine enerjik hissedersiniz. 🙂

Spordan yorulan veya çok çabul sıkılan kişiler için bence harika bir alet.

Dirence karşı bir objeyi çekmeye dayalı tüm sporlar, sağlam bir sırt yaratır. Kürek çekme aleti ile direncinizin sınırlarınızı zorladığınızda da kas geliştirmeyağ yakma ve dayanıklılık kazanma konusunda bir adım öne geçmiş olursunuz.  Aslında üst bölgeyi çalıştırıyor gibi gözükse de kesinlikle tüm vücuda etki ediyor.

Bacaklarınız vücudunuzun en büyük kasları arasında , makinanın gereği öncelikle itişle başlamanız sizin için çok daha faydalı olacaktır.

En en en önemlisi her alette olduğu için aşırı yüksek kaldırmak vücudu ağırlıkla zorladığınızı düşünürken sizi hareketi yanlış yapmaya itebilir. Bu nedenle önceliğiniz postürünüzü bozmayacak ağırlık veya seviyede yapmalısınız. Kürekte 4 – 7 arası idealdir. 🙂 Artık spor salonunda gördüğünüz de aletin yamacından ayrılmayacağınızı düşünüyorum 🙂 Oturduğunuz yerden yağ yakmak kim istemez 🙂

 

0 0

About Post Author

Gizem Yıldırım

1990 İstanbul doğumluyum. Afyon Kocatepe Üniversitesi İşletme Mezunuyum. Sağlık Yönetimi Bölümün de 3. sınıf öğrencisiyim. Spor , Dans alanlarına ilgiliyim.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir