Polis’ten Uyarı: Çocuklarınıza Mutlaka Bunu Yapın…

1 0
Read Time:35 Second

Sevgili okurlarım,son yıllar da çocuk istismarı ,çocuk kaçırılmaları,çocuk kaybolmaları maalasef ki son derece artmış bulunmakta.Aileleriyle birlikte tatil yapan, luna parka, sinemaya gidip dışarıda oyun oynayan çocukların kaybolması ya da kaçırılması gibi kalabalık bir ortamda çocuğu kaçırılan birçok aile var ve bu onların başına gelebilecek en trajedik olay. Aile olarak çocuklarımızı bu gibi korkunç durumlardan nasıl koruyabiliriz? sorusuna bir çok cevap ararken Kaliforniya’da yaşayan bir polis,aileleri bu durumlar da  önlem alabilmesi için yararlı bir öneri yaptı.

Newsner’in haberine göre; telefon numaranızı çocuğunuzun koluna yazın. Üzerine de sıvı yara bandı yapıştırın. Sabah evden çıkmadan çocuğunuzun o gün ne giydiğini kolayca gösterebilmek için fotoğraf çekin.

Polisin verdiği bu öneri Facebook’ta 24.000’den fazla kez beğenildi ve paylaşıldı.

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim.İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Okumaktayım.4 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir