RÜYA TADINDA KONYA KELEBEKLER BAHÇESİ

Read Time:57 Second

Herkese merhaba bugün size Konya’da 2015 yılında açılan harika bir ortamdan bahsedicem. Konya Selçuklu ilçesinde olan merkezden arabanızla 20 dk civarında ulaşabileceğiniz, kelebekler ve böcekler için oluşturulan bu harika ortamı Konya’ya yolunuz düşerse mutlaka görmelisiniz. Şimdi gelin burası hakkında biraz bilgi verelim.


Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 3500 metrekarelik gezi alanı ile toplamda 7.600 metrekarelik bir kullanım alanına sahip. Kelebek Bahçesi’nin 1.600 metrekarelik kelebek uçuş alanı Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanı olup, dünyanın ise sayılı alanlarından bir tanesi. Tpopikal ülkelerden gelen farklı türdeki rengarenk kelebeklere doğal yaşam alanı sunan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nde ayrıca farklı hayvan türleri ile birlikte 98 türe ait yaklaşık 20 bin adet bitki yer almaktadır.


İlk başta bir bahçe ne kadar güzel olabilir ki diye düşünebilirsiniz ama içeriye girdikten sonra hiç abartmıyorum kendinizi rüyada gibi hissediyorsunuz. Etrafınızdan devamlı kelebekler uçuyor, rengarenk çiçekli yollardan geçiyorsunuz. Klebeklerin koza hali dahil herşeyi görüyorsunuz. Gerçekten muhteşem, özellikle kelebek fotoğrafı çekmek ve bir türlü yakalayamayanlar için ise bulunmaz bir nimet.

Giriş ücreti ise tam 17.50 , öğrenci ise 7.50 gibi gayet uygun bir miktar. Biz gezerken çok keyif aldık umarım sizde bu harika yere en kısa zamanda gidersiniz.

4 0

About Post Author

Gülsüm Baysal

Selçuk Üniversitesi Ebelik bölümü mezunuyum. 2013'den beri mesleğimi devam ettirmekteyim. Seyahat ve kitap konularına ilgiliyim.
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir