Rüyada Ağlamak Ne Anlama Geliyor?

Read Time:8 Minute, 3 Second

Ağlamak, su içme yemek yemek gibi hayatımızın bir parçası. Canımız yandığında, üzüldüğümüzde ağlayabiliriz. Peki rüyada ağlamak ne anlama gelir. Bu sorunun cevabı o kadar basit değil. Çünkü nasıl, niye, kiminle, ne için ağladığınıza göre rüyanın anlamı değişir. Bu yüzden biz de rüyada ağlayarak konuşmak ve benzeri rüyaların tabirlerini yazımızda bir araya getirdik.

RÜYADA AĞLAMAK NEYE İŞARETTİR?

 Bir kimsenin rüyasında ağladığını görmesi, farklı yorumlarla açıklanmaktadır. Kimi rüya yorumcuları bu rüyayı dikkatli olunması gereken bir dönem olarak açıklar. Bu rüyanın sahibi, hata yapmaktan çekinmelidir. Özellikle çevresinde kendisine dost görünen kimselere karşı temkinli olmalıdır. Bu rüya, yakınlardan gelecek kötülüklere işaret edebilir. Rüya sahibinin kendisine yakın kimselerle ortaklık kurmaktan çekinmesi tavsiye edilir. Yeni iş fikirleri varsa, bunların bir süre ertelenmesi, rüya yorumcularının önerisidir.

 Rüyada sebepsiz yere ağlamak, gelecek iyi haberlere delalet edilir. Rüya sahibi tez vakitte kendisini huzura erdirecek haberler alır. Sıkıntılı bir dönemde ise, bu dönem son bulur. Eğer rüyadaki ağlama eyleminin bir sebebi varsa, rüya bu sebebe göre yorumlanır. Rüyada ölen birisi için ağlanıyorsa bu, uzun ömre işarettir. Hastalık için ağlanıyorsa rüya, sağlığa yorumlanır.

Her rüya tabirinde olduğu gibi rüyada ağlayarak konuşmak olumlu da olabilir olumsuz da… Rüyada ağlayarak konuşma ile ilgili yorumların hayırlı veya kötü oluşu rüyada görülen farklı şeylere bağlıdır. Bu nedenle rüyada ağlamak tabiri için rüyanızda gördünüz mekan, zaman, hal ve tavırlar önemlidir. Bununla beraber detaylardan bağımsız olduğunda rüyada ağlamak tam tesi sevinç ve mutlulukla ilişkilendirilir. Rüyasında ağlayarak dertlerini konuşan kişinin sıkıntılarından arınıp rahatlayacağı ve mutluluğu yakalayabileceğine inanılır.

RÜYADA ÇOK AĞLAYARAK KONUŞMAK

İç dünyanızda yaşadığınız bir takım sıkıntılarınızı çevrenize yansıtmamak adına davranışlar sergileyeceğinize işaret etmektedir. Kişinin başına gelecek güzel şeylere, hayırlı olaylara ve mutlu olmaya delalet etmektedir.iç dünyanızda yaşadığınız bir takım sıkıntılarınızı çevrenize yansıtmamak adına davranışlar sergileyeceğinize işaret etmektedir. Kişinin başına gelecek güzel şeylere, hayırlı olaylara ve mutlu olmaya delalet etmektedir.

RÜYADA HIÇKIRARAK AĞLAYARAK KONUŞMAK
Rüyada hıçkıra hıçkıra ağlamak, tez vakitte yaşanacak hayırlı gelişmeleri göstermektedir. Rüyada dökülen gözyaşları, kişinin içindeki sıkıntılardır. Bu rüya sıkıntılarını bir anda atıp, ferahlamaya işaret bir rüyadır.Bazı rüya yorumcuları, bu tür bir rüyadaki gözyaşlarını parayla açıklar. Fazla miktarda dökülen gözyaşı, temiz kazançları temsil eder. Bu kazançlar kişinin alın teriyle elde edilen kazançlardır. Bu kimse, kısa bir sürede yeni rızk kapılarına kavuşur. Maddi tüm sıkıntılarını geride bırakır. Yaşamının sonuna dek bir daha sıkıntı yüzü görmeden yaşamını idare eder.Eğer rüyanızda hıçkırarak ağlarken gördüyseniz kendinizi, bir üzücü olay yaşayacağınız, bu olaydan dolayı da sıkıntı çekeceğiniz, ardı ardına yaşayacağınız sorunlar ile dertlerinizin artacağı, maddi manevi olarak iyi olmayan bir dönem yaşayacağınız ve bunlardan dolayı da gözyaşı dökeceğiniz anlamına gelir. Bir başka tabir de ise bu durum için giriştiğiniz bir işte yaşayacağınız sorunlar ile aksaklıklar olacağı, bu yüzden yeni bir işe başlamak için acil olarak çalışmaya başlayacağız şeklinde yorum yapılmıştır. 

RÜYADA BAŞKASI İÇİN AĞLADIĞINI GÖRMEK

 Rüyada bir başkası için ağlamak, rüya sahibinin merhamet sahibi olduğunu gösterir. Rüyada başkası için ağlamak ne demektir sorusu, birçok farklı yorumu içerir. Bu yorumlara göre rüya sahibi, çevresindekilere yardım etmeyi seven biridir.

 Bu rüya iyi niyeti, hayırseverliği temsil eder. Rüyada kendisi için ağlanan kişi, gerçek hayatta hastaysa, bu hastalık iyileşir. Gerçekte bu kimsenin sıkıntıları varsa, bu sıkıntılar yakın zamanda yok olur. Rüya sahibi, kendisi için ağladığı kişiyle birlikte mutlu bir yaşama kavuşur.

 Rüyada bir başkası için ağlamak, kişinin başına konacak talih kuşunu simgeler. Bu durum kimi zaman devlet kapısındaki işlerin kolayca halledilmesiyle de açıklanır. Rüya sahibi devlet görevlerinde çalışabilir. Görevlerini layıkıyla yerine getiren, başarılı bir kimse haline gelir. Rüya sahibi, devlet görevlerinde çalışmak üzere uzak mekanlara yolculuk edebilir.

 Rüyada bir başkası için içtenlikle ağlamak, kişinin kendi yaşamının düzen bulacağına yorumlanır. Yapılan çalışmaların karşılıksız kalmayacağı bu rüyanın yorumudur. Rüya faydalı şeyler öğrenmeyi temsil eder. Öğrenilen bilgiler, kişinin yeni bir hayata başlamasına sebep olacaktır.

 ÖLMÜŞ BİRİNİN AĞLAYARAK GÖRMESİ

 Rüyada ölen birilerinin ağlaması, çeşitli şekillerde tabir edilir. Bazı yorumlara göre bu rüya ölen kişinin yakınlarından dua istediği anlamındadır. Ölen kişi için hayır yapılması ve dua edilmesi tavsiye edilir. Bu rüya başka yorumlara göre ölen kişinin ahiretteki durumunu gösterir. Dökülen gözyaşları, ahiretteki kişinin günahlarından kurtulmasına delalettir. Ölmüş olan kişinin günahlarının affedilmesi, cennetle müjdelenmesi, rüyanın yorumlarıdır.

 Rüyada ölmüş birinin ağlaması, kimi yorumculara göre gerçek hayatta sevilen birilerini getirir. Uzun süredir görülmeyen kimselerle görüşmek mümkün olabilir. Veya rüya sahibinin ailesinde bir bebek doğumu gerçekleşebilir.

RÜYADA AĞLAYARAK BAĞIRMAK

Rüyanızda bu şekilde ağladığınızı görmek maddi ve manevi kayıplar yaşanacağına işaret olarak kabul edilir. Rüyayı gören kişinin herhangi bir eğitim için istediği yardım için bir karşılık gelmeyeceği anlamına gelir. Diğer yandan kişinin bir akrabasına dair üzücü bir haber alacağına, kardeşler arasında bir tartışma yaşanacağına, aileye nifak sokmak isteyen birinin bunu başaracağına, iş hayatınızda rakibinizin istediği bir şeyi hayata geçireceğine işaret olarak sayılır. Kırmani tarafından bu rüya için yapılan tabirde ise rüyayı gören kişinin başına bir bela geleceğine dair işaret olarak kabul edilmiştir.

RÜYADA BİRİNE SARILIP AĞLARKEN KONUŞMAK

Rüyada kendinizi birisine sarılarak ağlıyorken gördüyseniz feraha ereceğiniz şeklinde tabir edilir. Bunun yanında başladığınız bir proje ile büyük işler başaracağınız, bundan dolayı insanların çok etkileneceği, vereceğiniz bir karar sonrasında güzel bir birliktelik olacağına delalet sayılır.

RÜYADA SEVİNÇTEN / MUTLULUKTAN AĞLARAKEN KONUŞMAK

Rüyada sevinçten ve mutluluktan ağladıysanız gerçek yaşamınızda da aynı şeyi yaşayacaksınız anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin zor zamanları geride bırakarak mutlu ve huzurlu bir aile ortamına kavuşacağına, herkes tarafından sevilen biri olacağına, daha rahat bir hayata dair işaret olarak sayılır. Yani özel hayatında ilişkileri olumlu ve mutluluk verici bir hal alır.

RÜYADA MEZARLIKTA AĞLARKEN KONUŞMAK

Rüyada birinin mezarı başında ağlıyorken gördüyseniz yaptığınız bir hatadan dolayı pişman olup geri adım atacağınız şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda bu rüya kısa süreli de olsa bazı sorunlar yaşanacağı, fakat verilen kararların sayesinde bu sorunların üstesinden gelineceği, elde edilecek yeni fırsatlar ile yeni kazançların geleceğine işaret olarak sayılır.

RÜYADA AĞLAYARAK UYANMAK

Rüyayı gören kişinin, onun için değerli olan bir kişi tarafından yaptığı bir işte yardım edeceğine, bunun sayesinde sorunlarını teker teker çözeceğine, işlerinin yoluna gireceğine, hayırlı haberler alınacağına, dertlerin biteceğine, beklettiği projelerin yakın bir zamanda tamamlanacağına delalet ettiği şeklinde yorumlanır.

RÜYADA BAŞKASI İÇİN AĞLAYARAK UYANMAK

Rüyada başkası için ağlarken gördüyseniz kendinizi, yakında sizi mutlu edecek haberler alacağınız anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin girdiği bir iş sonrasında büyük bir kazanca kavuşacağı, böylece borçlarını ödeyebileceği, elde ettiği bu kazancı Allah yolunda kullanacağı ve kuracağı ortaklığın onu kurtuluşa erdireceği şeklinde tabir edilir. Aynı zamanda uzun süren bir hasretin sona ereceğine, beklediği bir haberin geleceğine, zorlukları kolay bir şekilde aşacağına dair işaret olarak sayılır.

RÜYADA CENAZEDE AĞLAYARAK KONUŞMAK

Rüyada cenazede ağlamak aksine sevinçli bir haber almaya ve mutlu olmaya, sıkıntıların dertlerin bitmesi ile keyfin yerine gelmesine tabir edilir. Rüyada cenazede ağlamak yeni insanlar tanımaya, mutlu huzurlu bir hayat yaşamaya ve kimse ile sorunun olmamasına, insanlarla iyi geçinmeye yorulur.

RÜYADA AĞLAYARAK TÖVBE ETMEK

Rüyanızda herhangi bir konu için pişmanlık hissediyor ve bu yüzden tövbe ederek ağlıyorsanız kısa sürede manevi bir huzura ereceğiniz ya da mutlu günlerin yakında olduğuna işaret ettiği şeklinde tabir edilir.

RÜYADA AĞLAYARAK UÇURUM KENARINDA KONUŞMAK

Verdiğiniz bir karardan pişmanlık duyacağınıza işaret eder rüyada uçurum kenarında ağlamak.

RÜYADA AĞLAYARAK KURANI KERİM OKUMAK

Genellikle hayra yorulan bu rüyada Kuran okurken veya dinlerken ağlıyorsanız büyük bir sevinç yaşayacağınız, derdiniz varsa yakında geçeceği anlamına gelir.

RÜYADA GELİNLİKLE AĞLAYARAK KONUŞMAK

Rüyada gelinlikle ağlamak güzel ve hayırlı bir için dökülecek gözyaşı olarak tabir edilir. Bu rüyayı gören kişinin yabancı bir ülkeye yapacağı seyahat sonrasında işi ile ilgili olarak kazançlı bir atılım yapacağı, bunun sayesinde yeni bir projeye başlayacağı, başta bir süre sıkıntı çekilse dair sonuçta işlerin iyiye gideceğine işaret olarak görülür.

Diğer yandan rüyayı gören kişinin sahip olduğu gayrimenkulleri ile yaşadığı bir sorunun halledileceği, zor durumdaki bir arkadaşına yardım edeceği, böylece sorunların üstünden rahatça gelebileceği, hayırlı bir kısmet ile evlilik yolunda ciddi adımlar atılacağı şeklinde yorumlanır.

RÜYADA CAMİDE AĞLAYARAK KONUŞMAK

Böyle bir rüyayı gören kişinin, yaptığı yardımların ve ettiği duaların Allah tarafından kabul görülmesi sonrasında büyük bir başarı ve kazanç elde etmesi, korku ve kaygıların ortadan kalkacağı, sıradan bir şekilde devam eden birlikteliğin sona ereceğinden dolayı taraflardan birinin üzüleceği şeklinde yorumlanır.

RÜYADA AĞLAYARAK BEDDUA ETMEK

Yapılan hataların kısa bir zaman içinde telafi edileceğine, sağlıkla ilgili olarak güzel bir haber alınacağına, dünya nimetlerinin daha fazlasına sahip olacağına ve neşesinin de yerine geleceğine, çok büyük başarılar kazanılacak işlere gireceğine, çok etkili ve doğru kişiler ile tanışmasına vesile olacağına, yolunun ve geleceğinin açık olacağına, engel teşkil edeceğine, rahatlık ve zenginlik içinde yaşayacağına, iş konusunda birden fazla alternatife sahip olanların istedikleri işe başlayabileceklerine ve özellikle yurt dışına gitmek isteyenler için şartların olgunlaşacağına, yükseldikçe yükseleceğine, başarıya ve zafere doymayacağına yorulmaktadır.

RÜYADA DÜĞÜNDE AĞALAYARAK KONUŞMAK

Rüyanızda düğünde ağlarken gördüyseniz güzel bir haber alacağınız şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda gelen bu haber ile birlikte güzel bir birliktelik başlayacağı, eğitime hayatına dair adımlar atılacağı, tecrübeli birinin yanında işe başlanacağı ve bu kişi sayesinden kısa zamanda büyük deneyim kazanacağı, zor durum ve sıkıntıların geride kalacağı, yaşanan stres nedeniyle ortaya çıkan bir sağlık sorunu için artık bir doktora, uzmana görüleceğine dair yorumlanır.

1 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir