Rüyada Kelebek Görmek

Read Time:5 Minute, 9 Second

Sevgili okurlarım,her rüya bir işaret her rüya bir yol göstergesidir diyoruz.Rüyada kelebek görmek, kalpsiz bir kadının aşk tuzağına düşeceğinize işarettir.Rüyada kelebek görmek çeşitli şekillerde yorumlan­mıştır. Rüyada kelebek görmek, zayıf bir düşmana işaret­tir diyenler olmuştur. Rüyada görülen kelebek, duygulu, ince ruhlu bir kadına da işaretle yorumlanmıştır.Ziraat işleriyle uğraşanların (çiftçilerin) kelebek görmesi, işsizlik, sıkıntı, şerli ve kötü kadınların kendilerine musal­lat olmalarına işaret eder denilmiştir.Rüyasında bir kelebeği tuttuğunu ve elinde öldüğünü gör­mek, değerini ve kıymetini bilemediği veya bilemeyeceği ince ruhlu, duygulu, zarif bir kızla evleneceğine ve onu üzeceğine işaret eder şeklinde de yorumlanmıştır.Bazıları, rüyada kelebek görmeyi, gözü hep dışarıda olan bir kadına işaretle de yorumlanır demişlerdir.Bazen de rüyada görülen kelebek, kişinin ecelinin yaklaş­tığına işlerinin (amelinin) son bulmasına işaret eder.Rüyada kelebek görmek, sözü büyük, kendisi zayıf ve bayağı bir düşmana işaret eder.Bazen kelebek görmek, dostluk ve sevgiye ve kendisini mahvedecek bir şeye atmaya işaret eder.Bazen de kelebek görmek, erkek ve kadınların birbirleriyle yarış etmelerine ve resim sanatına düşkün olanlarına işaret eder.Bazı kere de kelebek, ateş perestlere veya korku ve feryat etmeye işarettir.Rüyada, lamba, kandil ve mumdan uzakta kelebek görmek, hayır yapan ve şerden kaçınan kimselere veya kısa ömürlü çocuğa işaret eder

Rüyada kelebek görmek, gerçek aşkı, mutluluğu ve huzuru bulacağına yorulmaktadır. Rüya sahibinin müjdeli haberler alacağına, bu haberlerin sadece kendisini değil çevresinde bulunan insanları da mutlu edeceğine delalet etmektedir.

Rüya tabirlerinde rüyada kelebek görmenin yorumu ayrıca şu şekillerdedir:

Rüyada Kelebek Yakalamak

Rüyada kelebek yakalamak kişinin hayırlı kısmetlerinin olacağına işaret eder. Bazı durumlarda kelebek yakalamak bir arkadaşla veya bir aile ferdi ile araya kırgınlık gireceğine delalet eder. Rüyasında kelebek yakalayan kimse kelebeği avucunun içine almışsa, bu kırgınlığın gereksiz olduğunu ve hatalı olduğunu anlayacaktır şeklinde tabir edilir. Bazı tabirciler bunların aksine rüyada kelebek yakalamanın yeni dostlukların, arkadaşlıkların yaşanacağına işaret eder şeklinde tabir ederler.Rüyada kelebek yakalamak, hayırlı bir işe işaret etmektedir. Rüya sahibinin yaptığı bir hatadan dolayı pişmanlık yaşadığına ve bu nedenle çevresindeki insanlardan özür dileyeceğine delalettir.

Rüyada Mavi Kelebek Görmek

Rüyada mavi renk kelebek kişinin güzel bir yaşantısının olacağına, bolluk ve bereketin artacağına işaret eder. Rüya sahibinin çevresinde de kendisini seven iyi dostlarının olduğuna da işaret eder. Mavi kelebek kişinin çevresinde ikiyüzlü, riyakâr dost görünen bir kimsenin varlığının da habercisidir. Bazı tabirciler mavi kelebeklerin üzüntülü bir haberin geleceğine işaret ederler.Rüyasında mavi kelebek görmek, kişinin hayatında olumlu gelişmeler yaşanacağına, ayrıca özgürlük olarak da yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin aynı zamanda düşmanlara sahip olacağına, düşmanlarını kolay bir şekilde alt edeceğine rivayet eder.

Işık Etrafında Dönen Kelebek Görmek

Bir ışığın etrafında dönen kelebek görmek kişinin aşk hayatının düzeleceğine işarettir. Bazı durumlara ışık etrafında dolanan kelebek görülmesi ilahi aşka da işaret eder.

Rüyada Beyaz Kelebek Görmek

Rüya sahibinin rüyasında beyaz kelebek görmesi kişinin sevdiklerinden uzak kalınca hemen onları özlediğine, duygusal bir yapıya sahip olacağına delalet etmektedir.

Işıktan Uzak Duran Kelebek Görmek 

Rüyada ışıktan uzak duran kelebek görmek kişinin şerden uzak durmayı tercih eden ve hayır işleriyle uğraşmayı seven bir kimse olduğuna da işaret eder.

Rüyada Büyük Kelebek Görmek

Rüyadaki çok büyük kelebekler rüya sahibinin itibar ve saygınlık sahibi bir kimse ile tanışacağına ve bu tanışma sonucunda kendisine yeni iş kapıları açılacağına delalet eder. Bu kimse ile tanışmak rüya sahibi için hayırlı olacak varsa yaşadığı sıkıntılı dönemlerden kurtulur şeklinde tabir edilir.Rüyada büyük kelebek görmek, rüya sahibinin sevdiği insandan ilgi görmemesine üzüldüğü anlamına gelmektedir.Büyük kelebekler büyük şans ve bolluk anlamına da gelir. Kişinin iyi bir dostluk kurabileceği bir kişi ile tanışmasına da işaret eder. Bekar bir kimse için rüyada görülen büyük kelebek zengin bir kısmetinin çıkacağına işaret eder. Rüya sahibinin aşk hayatında da yeni ve olumlu gelişmelerin olacağının da habercisidir.

Rüyada Renkli Kelebek Görmek

Rüyada renkli kelebek görmek, rüya sahibinin hanesinden huzurun eksik olmayacağının işaretidir. Ayrıca kişinin bir dostunun sözünü dinleyeceğine, bu sayede işlerini büyüteceğine delalet etmektedir.

Rüyada Kelebek Sürüsü Görmek

Rüyada kelebek sürüsü görmek, rüyayı gören kişinin etrafında bulunan tatlı dilli ama aslında kendisine düşmanlık besleyen birine delalet eder.

Rüyada Siyah Kelebek Görmek

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyasında siyah kelebek görmesi kişinin başına olumsuz olaylar geleceğine, bu yüzden mutsuz ve huzursuz olacağına rivayet eder.

Rüyada kelebek görmek, kişinin hayatına yeni birinin gireceği demektir. Rüya sahibinin güzel günler geçireceğine, eğer evli ise mutlu bir evlilik hayatı geçireceğine, bekar ise hayırlı bir ilişkiye başlayacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Kelebek Öldürmek

Rüyada kelebek öldürmek kişinin bir suç işlemek istediğine ancak içindeki Allah korkusundan bunu yapmaya cesareti olmadığına işaret eder. Bazı tabirciler kişinin işlediği bir günahtan ötürü vicdan azabı duymasıyla rüyasında kelebek öldürdüğünü gördüğünü söylerler.

Rüyada kelebek öldürmek rüyanın şekline ve kişinin içinde bulunduğu ruh haline bağlı olarak farklı şekillerde tabir edilebilir. Kelebek öldürmek kişinin çevresinde kendisine dost görünen düşmanının kim olduğunu öğrendiğinin de habercisi olabilir şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi dost görünen düşmanının kim olduğunu bulmuştur ve bundan sonra gereken adımları atacaktır diye söylenir.

Rüyada ölmüş kelebek görmek, rüya sahibinin kendisine zarar verecek olan birini fark ederek, onun planlarını bertaraf edecek olmasına yorulmaktadır.

Rüyada Uçan Kelebek Görmek

Rüyada uçan kelebek görmek, yaşanacak güzel gelişmelerin habercisidir. Ayrıca rüya sahibinin gönlü ve eli bol kimseler ile dostluk kuracağına da delalet eder.

Rüyada görülen çok renkli kelebekler rüya sahibinin aile için sorunlu bir dönem geçirdiğinin habercisidir. Renkli kelebekler ayrıca şansın da bol olacağının işaretçisidir. Rüya sahibi çok zor bir süreçten geçiyorken, şansının yaver gitmesi sonucunda bu sorunlardan kurtulur ve daha rahat günlere kavuşur şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada evin içine gelen kelebek o hanede şans ve mutluluğun artacağına işaret eder. Aile içi huzurun artacağının da habercisidir. Bazı durumlarda evin içine kelebek gelmesinin o hane içinde hafif bir hastalığın tüm aile bireylerini etkileyeceğine ancak kısa zamanda bu hastalığın iyileşeceğine de yorumlanır.

Rüyada kelebek kozası görmek kişinin olması için çok çaba sarf ettiği isteğinin olgunluk aşamasına geldiğine ve olumlu sonuçlanacağına işaret eder. Rüyada görülen kelebek kozası insan gücüyle elde edilecek değerli bir eşyaya veya eve sahip olunacağının habercisidir. Kelebek kozası güvenli ve sağlam bir sığınağa işaret eder diyen rüya tabircileri kişinin bir ev sahibi olacağına işaret ederler.

Kelebek kozası bunun dışında mal mülk sahibi olunmasına da delalet eder. Kelebek kozası yeni başlangıçlar, yeni heyecanlar anlamına da gelir. Macera ruhlu kişiler için heyecanlarını arttıracak yeni etkinliklere katılacakları anlamına gelir.

Çok Önemli Not: Bu rüya size çok önemli ilahi mesajlar verir. Dolayısıyla bu rüyayı görenler, duaların muazzam gücünü dikkate alıp rüyanın mesajına kulak vermelidir.

1 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir