Sabun Kesme Trendi Çılgınlaşarak Devam Ediyor!

Read Time:1 Minute, 15 Second
Sevgili Okurlarım,

Sabun kesme videoları neden bu kadar sevildi? İnsanlar üzerinde nasıl bir etki bırakıyor?

Rahatlatıcı videolar etiketiyle sosyal medyada bir dönem oldukça izlenen sabun kesme paylaşımları bitti sanılırken yeni çıkan sabunlar ve kesim teknikleri bu trendi tekrar canlandırdı…

The Guardian‘da yayınlanan makaleye göre sabun kesme insanlarda ASMR olarak adlandırılan ve yemek yeme, fısıldama gibi aktiviteler sırasında çıkan seslerle ilişkilendiriliyor. Bu sesleri duymak bizi tatmin ediyor çünkü bizlere anne karnındayken duyduğumuz sesleri hatırlatıyor. Bu da bizi güvende hissettiriyor.
ASMR‘ye benzer şekilde sabun kesmede de uzmanca ve belli bir yöntemle yapılan şeye dikkatimizi veriyoruz. Dikkatle izlediğimiz ya da dinlediğimiz şeyler de ustaca yapıldığı taktirde duyularımızı tatmin ediyor. Şimdi de bizleri rahatlatan bu trendin yakın zamanda geldiği hale bakalım.

Sabun kesme trendinin en son geçmişler de bir yerlerde kaldığını sanmıştık. Fakat, korona ile birlikte bu trendin yaygınlaştığını gören firmalar yeni sabunlar üretti, sabun kesenler de yeni teknikler geliştirdi.

1. Sabun firmaları bu iş için sabun üretmeye başladı.

2.ASMR kanallarında görsel bir şölen

3. Sabunların İçindeki Güzellikleri Çıkaranlar

4. Karmakarışık sabunlar..

 

5. İçi köpük köpük sabunlar… 

7. Bunlar jelibon gibi İnsanın yiyesi geliyor. 

8. Renk renk desen desen sabunlar

9. Yemek tahtasında sebze doğrar gibi sabun doğramak

10.  Simli Sabunlar

 

Yeni sabunlar ve sabun kesenlerin geliştirdikleri yeni teknikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum ve beğeni yapmayı unutmayın:)
2 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir