Teknoloji

Sadece oyuncular için dizüstü bilgisayar

 

Teknoloji geliştikçe bilgisayar modelleri de hızla gelişmeye devam ediyorlar. Yeni donanımların geliştirilmesi, bilgisayarların performansını ciddi ölçüde geliştiriyor. Bu gelişmelerden en çok etkilenen bilgisayar modelleri de oyun bilgisayarları oluyor diyebiliriz. Oyun bilgisayarları, en çok tercih edilen bilgisayar çeşitlerinin başında geliyor diyebiliriz. Bundan dolayı birçok kişi en iyi oyun bilgisayarları hangileri diye merak ediyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi oyun bilgisayarlarından bahsedeceğiz. Neredeyse her teknolojik cihazda olduğu gibi bilgisayarlarda da ürünün özellikleri geliştikçe fiyatı artıyor. Bunun yanı sıra oyun bilgisayarları, diğer bilgisayarlara göre daha güçlü donanımlara sahipler. Bu durum, oyun bilgisayarlarının günlük kullanıma uygun bilgisayarlardan daha pahalı olmasını sağlıyor. Her geçen gün teknolojik cihazların fiyatlarının daha da artması bu konuda oyuncuların model seçmelerini zorlaştırıyor.

20.000TL ve Üstü Fiyata Sahip En İyi Oyun Bilgisayarları

Casper Excalibur G900.1180-EQ60R-B

Casper, Excalibur serisinin bir modeliyle daha listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Şirket, Excalibur serisinde tüm oyunculara hitap edecek modeller geliştirmeye çalışıyor. Bu sayede şirket, üst düzey oyuncu bilgisayar modellerini de satışa sunuluyor. Excalibur G900.1180-EQ60R-B modeli de bu modellerden birisi diyebiliriz.

Şirket, bu modelde de tasarım anlamında çok büyük farklılıklar vadetmiyor. Çünkü laptop, klasik Excalibur serisinin tasarımına sahip. Casper, siyah ağırlıklı oluşturduğu bu tasarımda ufak detaylar ile laptopun tasarımıyla bile kesinlikle bir oyuncu bilgisayarı olduğunu gösteriyor. Ayrıca laptopun kalınlığı 21.4 mm ve ağırlığı 2.10 kg olarak karşımıza çıkıyor. Bu değerler de bir oyuncu laptopu için gayet ideal diyebiliriz.

Bunun yanı sıra şirket, çoğu modelde olduğu gibi bu modelde de klavye aydınlatması kullanmayı tercih etti. Ayrıca laptopta 720p bir kamera da mevcut. Bu sayede Casper, güçlü donanımın yanı sıra önemli özelliklerle de kullanıcılarını memnun etmeye çalışıyor.

Bu modelde Casper tarafından tercih edilen donanımlar ise şu şekilde karşımıza çıkıyorlar:

Ekran 15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemci Intel Core i7-11800H
RAM 64 GB DDR4
Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 3060 130W
Depolama Alanı 1 TB SSD
İşletim Sistemi Windows 10 Pro

Casper, kullandığı donanımlarla bu modelde üst düzey oyun bilgisayarı kullanıcılarına hitap ediyor diyebiliriz. Çünkü tercih edilen donanımlar, kullanıcıların laptopu uzun süre kullanmalarını sağlayacaktır. Tabii ki önümüzdeki senelerde yeni çıkan oyunların neler getireceğini bilmiyoruz. Ancak yine de laptopun kullanıcılarını oyun performansı konusunda fazlasıyla memnun edeceğini söyleyebiliriz.

Türkiye’de Casper Excalibur G900.1180-EQ60R-B modelini satın almayı düşünen kişilerin, en az 26.000 TL bütçe ayırmaları gerekiyor.

MSI PULSE GL76 11UDK-220TR

 

 

Üst düzey oyuncu laptopu denilince birçok kişinin aklına direkt MSI tarafından üretilen laptop modelleri geliyor. Şirket, her ne kadar çeşitli seviyelerde laptop modelleri üretse de daha çok üst düzey laptop modelleriyle biliniyor. Bundan dolayı bizler de listemizde MSI PULSE GL76 11UDK-220TR modeline yer verdik.

Laptop, oldukça şık bir tasarıma sahip. MSI, bu modelde sade fakat ön plana çıkan bir tasarım yaratmayı hedefledi diyebiliriz. Nitekim şirket, ürettiği tasarım ile bu konuda oldukça başarılı oldu diyebiliriz. Laptopun kasası 24.2 mm kalınlık ve 2.60 kg ağırlığa sahip. Bu değerler bazı kişilere fazla gelecektir. Ancak bu kasanın, bir oyuncu laptopu için ideal olduğunu belirtmemiz yanlış olmayacaktır.

Bunun yanı sıra laptopta HD bir kamera yer alıyor. MSI modellerinin çoğunda yer alan bu kamera, yeterli bir performans gösteriyor. Ayrıca MSI, modellerinde klasikleşen RGB aydınlatmalı klavyeyi bu modelde de kullandı. Bu sayede şirket, klavyeyle de oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Laptopta yer alan donanımlar ise şu şekilde ön plana çıkıyor:

Ekran 17.3 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemci Intel Core i7-11800H
RAM 32 GB DDR4
Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
Depolama Alanı 1 TB SSD
İşletim Sistemi Windows 10 Home

MSI, yarattığı tasarımdan kullandığı donanımlara kadar her noktada üst düzey oyunculara hitap ediyor. Kullanıcılar, laptopta yer alan donanımlar sayesinde oyunlardan uzun bir süre üst düzey performans alacaklar diyebiliriz. Bunun yanı sıra MSI, yarattığı tasarım sayesinde her dönemde oyuncuların ilgisini çekmeyi başaracaktır.

Laptopun Türkiye’deki satış fiyatı, 29.500 TL’den başlayan fiyatlarla karşımıza çıkıyor.

15.000 – 20.000 TL Fiyat Aralığındaki En İyi Oyun Bilgisayarları

Monster Abra A7 V11.5.3

 

 

Monster, bir başka Abra modeliyle bir kez daha listemize girmeyi başardı. Abra serisi genel olarak giriş ve orta seviye oyuncu laptop modelleriyle ön plana çıkıyor. Listemizde yer verdiğimiz Abra A7 V11.5.3 modeli de orta seviye oyuncu laptop modellerinden birisi diyebiliriz.

Laptop, çoğu Abra modeli gibi siyah ağırlıklı bir tasarıma sahip. Monster, tasarımda kullandığı RGB aydınlatma başta olmak üzere çeşitli detaylar ile laptopun tasarımıyla bile bir oyun bilgisayarı olduğunu göstermek istiyor. Bunun yanı sıra laptop, taşınabilirlik kısmında bazı kullanıcılarını üzebilir. Çünkü laptopun kalınlığı 30.1 mm ve ağırlığı 2.5 kg olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanı sıra Monster, diğer modellerinde olduğu gibi bu modelde de sadece oyunculara hitap etmek istemiyor. Bundan dolayı laptopta HD bir kamera mevcut. Ayrıca Monster, laptopun günlük kullanıma uygun olması için pil konusuna da önem verdiklerini belirtiyor.

Laptopun donanımları, şu şekilde karşımıza çıkıyorlar:

Ekran 17.3 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü
İşlemci Intel Core i7-11800H
RAM 16 GB DDR4
Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
Depolama Alanı 500 GB SSD
İşletim Sistemi DOS

Monster, kullandığı donanımlar ile kullanıcılarına orta seviye bir oyuncu laptopu sunuyor. Kullanıcılar, laptopa bir süre donanım eklemesi yapma ihtiyacı hissetmeden diledikleri oyunu oynayabilirler diyebiliriz. Bunun yanı sıra bilindiği gibi Monster, laptop satın alırken özelleştirme yapılmasına izin veriyor. Böylece bu donanımların uzun vadede yetersiz olacağını düşünen kişiler, laptopta RAM ve depolama alanı ekleme başta olmak üzere çeşitli özelleştirmeler yapabiliyorlar.

Monster Abra A7 V11.5.3, Türkiye’de 17.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

 

MSI GF63 THIN 10UC-672XTR

 

MSI, genel olarak üst düzey oyuncu bilgisayar modelleriyle biliniyor. Ancak şirket, üst düzey oyuncu bilgisayar modellerinin yanı sıra giriş ve orta seviye bilgisayar modelleriyle de kullanıcılarına hizmet vermeye çalışıyor. Bu modellerden birisi de MSI GF63 THIN 10UC-672XTR oluyor.

Laptop, siyah ağırlıklı bir tasarıma sahip. MSI, bu modelde de oldukça şık bir tasarım yaratmayı başarmış diyebiliriz. Üstelik MSI, bu modelde kasa konusunda da başarılı bir iş çıkarttı. Çünkü laptopun kalınlığı 21.7 mm ve ağırlığı 1.86 kg olarak öne çıkıyor. Bu değerler de bir oyuncu bilgisayarı için gayet başarılı diyebiliriz.

MSI, çoğu modelinde olduğu gibi bu modelde de HD bir kamera kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra MSI modellerinin olmazsa olmazı olan klavye aydınlatması, bu modelde de yer alıyor. Yani MSI, tasarım ve güçlü donanımın yanı sıra ufak detaylarla da kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor.

Laptopun donanımları ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Ekran 15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemci Intel Core i7-10750H
RAM 16 GB DDR4
Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 3050
Depolama Alanı 512 GB SSD
İşletim Sistemi DOS

Laptop, sahip olduğu donanımlar sayesinde oyun konusunda kullanıcılarını memnun edecek bir performans gösteriyor. Çünkü kullanıcılar, bir süre daha bu donanımlar sayesinde yeni oyunları rahatlıkla oynamaya devam edebilirler diyebiliriz. Bundan dolayı MSI, bu modeliyle genel olarak orta seviye oyuncu bilgisayarı arayan kullanıcılara hitap ediyor.

MSI GF63 Thin 10UC-672XTR, Türkiye’de 17.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

 

 

Benzer İçeriklerimiz

İşte Geliyor Beklenmekte OIan Apple,27 İnç İMac Modellerinin Tasarımı Nasıl Olacak?

Meryem ACAR

IBM ve Samsung Bir haftalık şarj ömrüne sahip telefonlar geliyor

Burcu Yüzbaşıoğlu

Çevrecilik Adına Büyük Adım: LG, ‘Susuz Çalışan’ Çamaşır Makinesi Geliştirdi

Yasemin ACAR

Yorum Yapmak İster Misiniz