SADECE YÜRÜYEREK ZAYIFLA!

Read Time:59 Second

 

KARDİYO İLE KİLO NASIL VERİLİR?

Çoğu kişi yürüyorum sürekli yürüyorum kilo da veriyorum ama zayıf gözükmüyorum diyor.

Bunun nedeni yürüşünüzün nasıl olduğudur.

Antrenmanlarla ilgili en büyük yanılgılardan biri, ağırlık çalışmasının büyüttüğü ve kardiyonun da zayıflattığı düşüncesi. Asıl amacı daha ince hale gelmek olan biri, kardiyoya odaklanır ve ağırlıklar ikinci plana geçer: Bu, koşu bandında geçirilen 45-60 dakikalık bir seansın ardından 15-20 dakika ağırlık çalışmak demektir. Bu şekilde sonuç, potansiyel bir kilo kaybı olsa da, beden eskisine göre daha ince bir hale gelmez.

Aksine çok fazla kardiyo, vücuttaki yağ oranını negatif etkileyebilir. Çünkü yağ, kaslar yoluyla yakılır ve eğer bu kasları kaybederseniz metabolizmanız yavaşlar. 

Önemli olan çalışma şekli Antrenmanınızın yoğunluğunu belirlemektir. 15 – 20 dakikalık yüksek tempoda yapılacak bir kardiyo her zaman sizi olmanızı istediğiniz hedefe daha da yaklaştırır. ‘Daha önce hiit antrenmanda da bunun örneğinden bahsetmiştim 🙂 ‘ Hem kilo kaybeder hemde incelmeyi gözle görebilirsiniz.

Kısaca amacınız kilo vereyim ve ince bir vücudum olsun diyorsanız. Yüksek tempo ve kendinizi sonuna kadar zorlayarak yapmalısınız. 🙂

Yok kilo vereyim ama kasmış yağmış ben anlamam ince görünmekte önemli değil’ var mı böyle biri 🙂 ‘  Tartıda az çıkayım bana yeter diyorsanız dileğiniz yavaşlıkla dilediğiniz kadar yürüyebilirsiniz 🙂

Seçim sizin 😉

 

 

 

0 0

About Post Author

Gizem Yıldırım

1990 İstanbul doğumluyum. Afyon Kocatepe Üniversitesi İşletme Mezunuyum. Sağlık Yönetimi Bölümün de 3. sınıf öğrencisiyim. Spor , Dans alanlarına ilgiliyim.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir