Şehir dışında bulunan Ev dekorasyonu

0 0
Read Time:1 Minute, 22 Second

Şehir dışında bulunan Ev dekorasyonu

Zaman zaman şehrin sıkıcı koşuşturmasından yorulup doğaya kaçmak isteriz. Böyle durumlarda şehir dışında orman içerisinde bir eviniz var ise dekorasyonunu yapmadan önce haberimize bir göz atabilirsiniz. Şehir dışında bulunan Ev dekorasyonu ilgili bir kaç öneri de bulunmak gerekirse dekorasyona başlarken zamanın dışında her dönem kabul gören stilleri tercih etmelisiniz. Zira evi fazlaca kullanmayacağınızdan eşyalar kolay yıpranmayacaktır. Uzun yıllar ilk günkü özelliklerini koruyacaklarından her  dönem tarz olan modeller seçebilirsiniz.

Zamansız bir dekorasyon stili olan Country tarzını seçerseniz rahat edebilirsiniz.

Merak edilen Country Tarzı Nedir? Sorusunu yanıtlamak gerekirse;

Yabancı dilde olan kelime İngilizce ‘den dilimize yerleşir.  İngilizce olan “Country” kelimesinin Türkçe karşılığı “Kırsal veya köye ait” anlamına gelir. Şehirden uzak evler için kullanılır. Günümüzde mimari, moda, müzik ve dekorasyon gibi çeşitli sanat alanlarda belirli bir stili ifade etmek için kullanılır.

Country tarzı, 1990’ların başında İngiltere, Amerika ve Fransa kırsalındaki dekorasyon anlayışının mobilya tasarımlarına uyarlanması ile ortaya çıkmaya başlar.

Şehir dışında bulunan Ev dekorasyonu

Country ev dekorasyonu, denildiğinde  eski  kır evi veya çiftlik evi yansıması olarak, yeni ve modern mobilyalar ile yapılan dekorasyon tarzını ifade eder. Bu dekorasyon tarzı, insanların daha basit yaşama arzusunu ve doğayı Bir kır stili olduğu için doğanın sunduğu renklerden ve malzemelerden ilham alır. Yeşil, mavi, çiçek ve hayvan desenleri, ahşap ve taş gibi organik malzemeler ve bitkiler bir araya gelerek doğal bir estetik yaratır. Country dekorasyonmodern dekorasyon stilinin aksine rahat, sıcak ve misafirperver bir görünüme sahiptir.

Country tarzı mobilya tasarımları rahat, şıklık ve konfor bir aradadır. Koltuk ve sandalyeler genellikle ahşap iskeletli ve tek veya iki renkli keten döşemeli  olarak tercih edilir. Bu tarz  sizi şehrin stresinden uzaklaştırırken, farklı bir dünyanın içinde adım atmanızı sağlayabilir.

Diğer dekorasyon haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir