Sonbaharda Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hava değişiklikleri cildimize iyi gelmiyor. Sıcaklıklardaki ani düşüş ve mevsim geçişleriyle farklılaşan günlük rutinlerimize karşı cildimiz de sert tepkiler verebiliyor. Özellikle içinde bulunduğumuz sonbahar mevsiminde yaşanan cilt problemlerini ve çözüm yollarını sizler için araştırdık.

 

 

Ciltte Kuruluk ve Hassasiyet

Cilt bakımı, özellikle mevsim geçişlerinde çok özen istiyor. Hava değişiminin etkisiyle kuruyup hassaslaşan ciltlerde, ortaya döküntülü bir cilt görünümü çıkarabilir. Nemlendiricilerin daha güçlü formül yapılılarıyla değiştirilmesi ya da yoğun nem içerikli maskelerden destek almak, ciltte sakin bir etki yaratabilir ve görünümünü iyileştirebilir. Ayrıca, bunlara ek olarak buhar banyosu da ciltlerin memnun kalacağı bir uygulama olabilir.

 

 

Ciltte Rosacea Oluşumu

Hava değişimleri sonucu hassaslaşan ve denge bozukluğu yaşayan ciltlerde,  kılcal damarlarla ilgili bir sorun olan rosacea görülebilir. Dermatoloğa danışılmasının ardından cildi besleyen, ciltte oluşan iltihaplanmayı tedavi eden özel  içerikli formüllerle hazırlanmış cilt bakım ürünleri kullanılmalıdır.

 

 

Vücutta Doku Bozukluğu

Soğuk havaların kurutucu etkisi vücutta da kendini gösterebiliyor. Bu nedenle, vücut bakımı için kullanılacak ürünler, sezona uygun formüllerle hazırlanmış olanlardan seçilmeli. Ayrıca, doku bozukluğunun hızlıca giderilmesi ve cilt renginin eşitlenmesi için kuru fırçalama ve keseden de faydalanılabilir. Bunlara ek olarak, sıcak su ile duş almaktan kaçınmalı ve banyo rutininde ılık su kullanmaya özen gösterilmeli.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir