Temizlikte Yeni Formül:Beyaz Sirke

Read Time:37 Second

Sirke geçmişten günümüze dek birçok alanda kullanılıyor. Son günlerde ise “beyaz sirke“nin adını sık duyar olduk. Peki nedir bu beyaz sirke? Beyaz sirke halk arasında “sirke ruhu” olarak da biliniyor. Yemekten çok temizlik alanında kullanılan beyaz sirke orta asitliktedir ve bir çeşit pirinçten elde edilir.

Dezenfektan bir madde olan beyaz sirkeyi bu eşyaları temizlerken kullanabilirsiniz:

  • Ayakkabı,
  • Küf kokusu sinen buzdolabı,
  • Kesme tahtası,
  • Yastık kılıfları,
  • Tabanı kireçlenen ütü

Beyaz sirke halıdaki lekeleri gidermede oldukça etkilidir. Tuvaletinizi de beyaz sirke ile temizleyebilirsiniz, böylece bakterilerden arındırmanız da mümkün olur. Beyaz sirkeyi tuvaletinize dökün ve birkaç saat bekletin. Sonrasında fırçalayın ve yıkayın; çamaşır suyuna ihtiyacınızın kalmadığını göreceksiniz!

Beyaz sirkeyi ayrıca kabartma tozu ile karıştırıp halıdaki lekelerin üzerine de sürebilirsiniz. Bu yöntem halıdaki lekeyi kolayca çıkarmanıza yardımcı olur.

0 0

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir