The Mandalorian dizisinin 2.sezon 3.bölümü yayınlandı

1 0
Read Time:3 Minute, 12 Second

The Mandalorian dizisinin 2.sezon 3.bölümü yayınlandı

Star Wars severlerin kaçırmak istemeyecekleri ve bir çok hayranın heyecanla izlediği dizinin 2. sezonu geçtiğimiz ay başladı. Disney platformunun yapımını üstlendiği dizi Star Wars’ın köklerini anlatıyor. The Mandalorian dizisi ile önceki Star Wars başarılarını yakalayan Disney kanalı; aksiyon, macera, bilimkurgu, ve fantastik türdeki yapımları severlerin dikkatini çekmeyi başardı. İlk sezonu büyük ilgi toplayan The Mandalorian dizisinin 2.sezon 3.bölümü yayınlandı. Bu bölümünde Mandalorian görevine biraz daha yaklaşıyor ve nihayet kendi türünden birilerini buluyor. Jedai’yı bulmak için daha zaman var. Yeni tanıştığı Mandalorion dan aldığı eşsiz bilgi onu biraz daha hedefine yaklaştıracak.

2. sezon  Fragmanı

 Disney yapımı bu yeni dizinin 1. sezonunda ne oldu?

George Lucas’ın, Star Wars’ının başlangıcını anlatan bir dizi. İlk bölümde Mandalorian ile tanışıyoruz. Ödül avcılığı yapan Mandalorian çok başarılı bir katil, iz sürücü ve avcıdır hangi iş olursa olsun başarı ile tamamlar .Lonca’ya kayıtlı olduğundan geçimini buradan sağlar. İnanılmaz dayanıklı Baskar çeliğinden olan zırhı ve güçlü silahları sayesinde her işi bitirir.  Ancak bir gün aldığı bir işi tamamladıktan sonra hedefin masum bir çocuk olduğunu görürü. İmparatorluk bu çocuğu çok istemektedir güçlerini alıp onu öldüreceklerdir. bu nedenle bu jedai bebeği hedef işini bütün lonca avcılarına teklif ederler. Ancak Mandalorian hepsinden önce bulur. Ödülünü alır  ancak ne yapacaklarını öğrendiğinde çocuğu kurtarır. Jedailar av olduklarından soyları nerede ise tükenmek üzeredir. Artık bir görevi vardır jedai çocuğu kendi türünden birini bularak ona teslim etmek. Bu olana kadar ona kendi çocuğu gibi bakmaktır. Çünkü  “this is the way” yani “yol bu şekilde” dir. Mandalorian’ın koruduğu çocuk jedai Yoda’nın bebek hali midir? Bu hala belirsiz ama ona çok benzediği bir gerçek.

İşte  bu bebeğin yolu bizim Mandalorian ile kesiştiği anda hem kendi hem de Mandalorian’ın kaderini geri dönülemez bir şekilde değişiyor ve biz de harika bir baba ve çocuk hikâyesi izlemeye başladık.

 

The Mandalorian dizisinin 2sezon 3bölümü yayınlandı

 

Mandalorian’lar Kimdir?

Mandalorianlar, Eski İmparatorluk zamanında Mandalore isimli gezegende yaşayan, savaşı ve savaşmayı kutsal sayan bir halk. Öyle ki gezegenin üzerinde yaşanan savaşlardan ötürü, yüzeyi elverişsiz bir hale gelmiştir. Mandalorian’lar, Eski İmparatorluk yıkılışı sırasında Jedailar ile savaşmış hatta Jedai tapınağına baskınlar düzenlemiştir. Klon Savaşları sırasında Darth Maul; Mandalore’u kuşatmış ve İmparatorluk adına bu gezegeni ele geçirmiştir. Bu kuşatma sırasında Mandalorian’ların soyları tükenme noktasına gelmiş ve gezegenden kaçan çok az sayıda Mandalorian evrenin dört bir yanına dağılmış bir şekilde kültürlerini yaşatmaya çalışmışlar. Mandalorian’lar savaşmanın erdemine ve onuruna inanır, ayrıca kasklarını ve zırhlarını oluşturan Beskar çeliğine de kutsal gözüyle bakarlar.

The Mandalorian: Başından sonuna kadar tam anlamıyla bir Star Wars hikâyesi

Dizinin Star Wars evrenini anlamış oluşu seyirciye ışık tutuyor. The Return of Jedi filminin yedi yıl sonrasında geçen ve The Force Awakens’tan yirmi üç yıl öncesini anlatan bu hikâye Star Wars’u tam olarak temellerine döndürüyor. Star Wars evreni hiçbir zaman Skywalker’lardan ibaret olmadı. Onlar bu evrendeki en büyük efsanelerdi evet, ama öte yandan bu evrende onlar gibi birçok efsane daha vardı. Mandalorian’lar, Old Republic’ler, Stormtrooperlar ve daha birçok Star Wars’un unutulan güzellikleri bu dizi sayesinde daha iyi anlatılıyor.

2. sezon hızlı  başladı

Mandalorian jedai çocuk için tüm galaksiyi aramaya hazırdır. Ancak lonca hala peşindedir. Bazı dostlarından yardım alır. Ve çok önemli bilgilere ulaşır. 1.sezonda olduğu gibi nefes kesen sahnelerler ile seyirci ile ekranlarda buluşuyor. Macera ,aksiyon, bilimkurgu ve fantastik türün tüm özelliklerini gözler önünde adeta bir şölen gibi sunuyor. Seyretmeye başlayınca zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamıyorsunuz. Dizinin 2. sezon 3. bölüm yayınlandı . Ancak  4.bölümün yayınlanmasını iple çekeceksiniz. Her bölüm ayrı bir macera heyecan dorukta…. Dizi Star Wars severlerin vazgeçilmezi haline gelebilir. Ben seyrederken çok keyif aldım.

Disney kanalına ait bu orijinal yapımı seyretmenizi tavsiye ederim. “this is the way”

Bazı sahneler nedeni ile +14 yaş ve üstü seyirciler için uygundur.

Keyifli seyirler dilerim.

Diğer dizi sinema ve fragman haberleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Haberi beğendiyseniz aşağıda  lütfen   seçiniz.

 

 

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir