The Queen’s Gambit, Netflix’te rekor kırdı

0 0
Read Time:1 Minute, 3 Second

Netflix’in yaptığı açıklamaya göre The Queen’s Gambit mini dizisi ilk 28 günde 62 milyon evde izlendi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Netflix’in verilerine göre bu The Queen’s Gambit’i ilk ayında yayın platformunun en çok izlenen mini dizisi yapıyor.

Ekim’de yayımlanan dizi ilk günden itibaren büyük bir ilgiyle takip edildi ve hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı.

Anya Taylor-Joy’un canlandırdığı satranç dehası Beth Harmon karakterine odaklanan dizi, Walter Tevis’in 1983’te yayımlanan aynı isimli romanının uyarlaması.

Netflix, sosyal medyadan yapılan paylaşımda ayrıca dizinin 92 ülkede “Top 10” listesine girdiğini ve 63 ülkede de 1. sırada yer aldığını açıkladı.

Öte yandan, Tevis’in romanı yayımlanmasından 37 yıl sonra The New York Times’ın en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Dahası, açıklamaya göre Google üzerinden yapılan aramalarda “Satranç nasıl oynanır?” sorusu 9 yılın en yüksek arama sayısına ulaştı.

Dizi, çok küçük yaşta satranç yeteneği olduğunu fark eden Beth Harmon’ın dünyanın en iyi satranç oyuncusu olma yolundaki maceralarını konu alıyor. Beth ayrıca ilaç ve alkol bağımlılığının yanı sıra sorunlu bir aileye sahip olması nedeniyle bir dizi duygusal zorlukla boğuşuyor.

Joy’un yanı sıra dizide Thomas Brodie-Sangster, Harry Melling, Jacob Fortune-Lloyd gibi isimler de yer alıyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir