The Walking Dead İzlenme Oranları Düştü!

The Walking Dead Tarihinde Bir İlk

Popüler zombi dizisi The Walking Dead, 10 sezonluk tarihinde bir ilki yaşadı. Ama bu ilk, eminiz kimseyi mutlu edecek türden bir ilk değil…

The Walking Dead Tarihinde Kötü Bir İlk
The Walking Dead, AMC

 

AMC‘nin efsane dizisi Walking Dead geçtiğimiz bir buçuk yıl boyunca Angela Kang‘ın yeni yönetimi altında genel olarak başarılı bir çizgide yoluna devam etti. Ancak içinde bulunduğumuz dönem ve dijital medya ortamı, dizinin izleme oranının sert bir düşüş yaşamaya başladığına işaret ediyor. Dizi, ilk defa üç milyon izleyicinin altına indi.

Walking Dead‘in Morning Star (Sabah Yıldızı) isimli bölümü, etkileyici karakter anları ve savaş sahnelerinin iyi bir harmanını içeriyor olsa da, sadece 2,93 milyon izleyici çekti. En son sezon dahil olmak üzere her bölüm 4 milyonun üzerinde izleyici çekiyordu ancak bu son sayı hayal kırıklığı yarattı. Sezon 5‘de zirveye ulaşarak prömiyerinde 17,29 milyon izleyici ile bulaşmayı başaran dizi için uzun zamandır devam eden azalma akımı devam ediyor gibi görünüyor.

Tabii ki günümüzdeki büyük oranda değişmiş TV ortamında, geleneksel reytingler artık o kadar büyük anlam taşımıyor. Ancak TWD izleyiciler arasında artık eskiden olduğu kadar büyük bir yere sahip değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir