Türkiye’de Dizi-Film Hizmeti Veren 7 Platform ve Ücretleri

1 0
Read Time:2 Minute, 54 Second

Zamanla teknoloji ve internet değişip gelişiyor. Günümüzün teknolojisi insanlara çeşitli alanlarda daha fazla hizmet verebilmekte. Bu hizmetlerin en başında ise birçok insan için olmazsa olmaz olan online seyir keyfi sunan film ve dizi platformları geliyor.

Özellikle pandemi döneminde her zaman olduğunda daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir platform. Belli bir miktar ödeyerek binlerce dizi ve film izleme imkanına sahip olabiliriz. Şimdi dizi-film izleme hizmetini veren 7 platform ve ücretlerine bakalım.

1.Amazon Prime

Dünyanın en ünlü e-ticaret platformu olan Amazon’un sunduğu Amazon Prime, film ve dizi platformları arasında yer alıyor. Amazon Prime, gerçekten kaliteli ve küresel alanda bir üne sahip olan orijinal yapımları ve yüzlerce içeriği ile dikkat çekiyor. Video, bilgisayar, Smart TV, mobil cihazlar, XBOX, PS4 gibi farklı cihazlarda izlenebiliyor. Bununla birlikte izlediğiniz içerikleri indirme seçeneğiniz oluyor. Amazon Prime, aylık 7,90 TL talep ediyor ve istediğiniz zaman iptal edeceğiniz 30 günlük bir deneme süresi veriyor.

2.BluTV

Yerli film ve dizi platformları denildiğinde ilk akla gelen medya sağlayıcılarından biri olan BluTV, 2015 yılından beri hizmet veriyor. BluTV, bilgisayar mobil cihazlar ve akıllı televizyonlar üzerinden erişilebilen bir uygulama. Yalnızca tek abonelik seçeneği sunan BluTV, tüm çözünürlükleri herhangi bir sınırlandırma olmaksızın sunuyor. BluTV’nin fiyatı ise aylık 22.90 TL.

3.Netflix

 

190 ülkede hizmet veren Netflix, 2016 yılından beri Türkiye’de aktif durumda. Film ve dizi platformları denildiğinde herkesin aklına ilk gelen isim olan Netflix, bilgisayarlar, mobil cihazlar, Blu-ray oynatıcılar, Smart TV, XBOX ve PlayStation gibi cihazlarda izlenebiliyor.

Netflix üyeliği için üç ayrı seçenek bulunuyor. 17,99 TL olan paket, videoları sadece 1 ekranda standart çözünürlükte izleyebilme ve 1 telefon ya da tablete indirme seçeneği sunuyor. 29,99 TL olan paket, videoları aynı anda 2 ekran üzerinden 1080p izleyebilme ve 2 telefon ya da tablete indirme seçeneği sunuyor. 41,99 TL olan paket ise videoları aynı anda 4 ekran üzerinden 1080p ve 4K izleyebilme ve 4 telefon ya da tablete indirme seçeneği sunuyor.

4.D-Smart Go

D-Smart GO, belgesel ve spor ağırlıklı bir dijital yayın platformu olarak öne çıkıyor. Ayrıca içinde birçok film ve dizi barındırıyor.  Platformun tamamen internet tabanlı olmaması, üyelik ve abonelik şartı olması, içeriklerin sansürlenmesi gibi konular, D-Smart GO’nun olumsuz yönlerini olarak öne çıkıyor. D-Smart GO’nun 3 adet üyelik paketi bulunuyor. “D-Smart GO Hoş Geldin” paketi aylık 9,99 TL, “D-Smart GO Film Dizi” paketi 19,99 TL, “D-Smart GO Mega” paketi ise 29,99 TL.

5.Google Play Filmler

Google Play Filmler, sadece android üzerinden erişebilen bir platform. Android tabanlı film ve dizi platformları denildiğinde hemen akla gelen Google Play Filmler, abonelik istemeden çeşit çeşit film ve diziyi kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Google Play Filmler’e sadece android üzerinden erişim olsa da, bazı programları kullanarak bilgisayardan da erişebilmek mümkün.

6.Tivibu GO

 

Türk Telekom’un dijital yayın platformu olan Tivibu GO, yerli film ve dizi platformları arasında yer alıyor. Tivibu GO, TV yayınları ile birlikte spor, film ve dizi gibi birçok içerik sunuyor. Tivibu üyeliği ile birlikte gelen Tivibu GO’yu saymazsak, sadece Tivibu GO için alınabilecek 3 paket bulunuyor. “Tivibu GO Aile” paketi 6,90 TL, “Tivibu GO Sinema” paketi 9,90 TL, “Tivibu GO Süper” paketi ise 12,90 TL olarak ücretlendirilmiştir.

7.YouTube Premium

YouTube Premium, adından da anlaşılacağı gibi YouTube’un sunduğu bir hizmettir. YouTube Premium, 30 günlük ücretsiz deneme süresi sunar ve aylık ücreti 16,99 TL’dir. YouTube Premium üyeliği alındığında içerikler reklamsız izlenebilir, fazladan destek ve altyazı hizmetleri kullanabilir ve en önemlisi Premium içeriklere ulaşılabilir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir