Uzaktan Öğretim ve Ödevler

uzaktan-ogretim
0 0
Read Time:1 Minute, 29 Second

Uzaktan öğretim ve ödevler her öğretmenin, öğrencinin ve ilgili olan velilerin ortak problemidir. Pandemi sürecinde vaka artışı nedeniyle bazı sınıflarda yüz yüze eğitim başlamış olmasına rağmen tekrar uzaktan öğretime dönüldü. bu süreçten en fazla etkilenen bu yılki 1. sınıflar,4. sınıflar, 5. sınıflar , 8. sınıflar ve 12. sınıflar olarak lanse edilse de örgün eğitimin her kademesi aynı ölçüde ve negatif yönde etkilendi.

Okullar öğrenciler olmadan bomboş binalardan ibaret. Öğretmenler ise şimdiye kadar hiç olmadığı kadar tedirgin. Öğrenciler her gün okula gitmek zorunda olmadığı için memnun. Veliler ise ne yapacaklarını bilemez bir halde şaşkın. İşte uzaktan öğretimin yansımaları bu şekilde hayatımızda yer almaktayken en çok zorlanılan konu ödev yaptırmak.

Uzaktan Öğretim ve Ödevler Konusuna Öğrencilerin Bakışı

uzaktan-ogretim

Öğretmenin verdiği ödevi yapmadığı zaman herhangi bir yaptırımla karşılaşmayan öğrenci ödevi yapmamayı seçiyor elbette. Veliler ne kadar sürece dahil olabilirse o kadar etkili oluyorlar. Ama öğrencilerle daima karşı karşıya kalan veliler ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Okul rehber öğretmenleri veli ve öğrenci sorunlarının olabileceği konusunda bilgilendirildiler ve velilerin onlara danışmasını bekliyorlar.

Eğer çocuğunuza bu süreçte ders yaptırmakta zorlanıyorsanız o zaman okul rehber öğretmeninden bir randevu alarak çocuğunuzla birlikte görüşmeye gidebilirsiniz. Okul rehber öğretmeni, bu konuda size yardımcı olarak tavsiyelerde bulunacak hatta öğrenci ile uygulanabilir bir plan yapacaklardır. Sizden sadece bu planın aşamalarını kontrol etmenizi bekleyecektir.

Bu süreci iyi değerlendiren öğrenciler, yeni normal sürecinde diğerlerinden bir kaç adım daha önde olacaklardır. Zamanla bu fark kendini daha da belli edecek ve çalışmalarının, gayretlerinin meyvelerini alacaklardır.

Veli Olarak Bu süreçte Neler Yapabilirsiniz?

  • Çocuğunuzla asla çatışmayın.
  • Onu çok sevdiğinizi her fırsatta dile getirin.
  • Onun için iyi bir çalışma ortamı hazırlayın.
  • Gerekirse canlı ders sürecine de dahil olun.
  • Birlikte ev aktiviteleri planlayın.
  • Rehber öğretmenle mutlaka görüşün.
  • Çocuğunuzla sık sık dertleşin.
  • Birlikte kitap okuyun.
  • İngilizcenizi ilerletmek için canlı dersleri fırsat olarak görün.
  • Siz de online bir kursa katılın.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir