Uzun kirpiğim olsun diyenler buraya baksın :)

Read Time:1 Minute, 7 Second

Formumuza dikkat etmek ve çok fazla tüketmemek koşulu ile Uzun kirpikler için 7 besin sizler için derledik

Uzun kirpiklere sahip olmayı hepimiz istiyoruz. Bunu elde etmenin en kolay yolu şüphesiz vücudumuza aldığımız besinler. İşte uzun kirpikler için bu 7 besini almalıyız.

Besinler;

Yumurta; Saç ve kirpiklerinizi oluşturan keratini üretmek için protein açısından zengin olan yumurta gerekli olan amino asiti sağlayabilir. Bu da kirpiklerinizi uzun ve güçlü kılar.

Somon; Somonda bulunan D ve B vitaminleri kirpiklerin uzamasına yardımcı olurken Omega-3 ise kirpiklerinizi kırılma ve kırılganlığa karşı korur.

Çerezler ; E vitamini ve Omega-3 yağ asidi bulunduran çerezler, kan ve oksijenin saç köklerinize ulaşmasına yardımcı olur. Dolayısıyla kan akışınız artıp saç kökleriniz güçlenir, kirpikleriniz daha geç dökülür ve daha hızlı büyür.

Sebze ve meyveler; İçerisinde A ve C vitamini bulunan sebze ve meyveler kolajen üretimini sağlar. Kabukları ise kirpiklerin uzun ve sağlıklı olmasını sağlayan silika mineralini içerir.

Mantar; B3 vitamini açısından zengin olan mantar; kan dolaşımını iyileştirir, keratin üretimine katkı sağlar, kirpik büyümesini uyarır, kırılgan kirpikleri ortadan kaldırır ve kirpiklerinizin düşmesini önler.

Fasulye; H vitamini ve folik asit içeren fasulye, kirpikleri güçlendirir ve kirpikler için gerekli olan amino asiti ve yağı emmesini sağlar.

Tam buğdaylar; Tam buğdayların içerisindeki B6 vitamini kirpiklerinizin rengini korurken demir ise zayıflamalarını ve düşmelerini önler.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-health/7-foods-that-will-help-you-grow-long-eyelashes-798073/.

0 0

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir