Yarını Aydınlat Derneği‏ Köy Çocukları İçin ‘İlmek İlmek Sevgi Dokuyor’

Read Time:1 Minute, 9 Second

Yarını Aydınlat Gençlik Platformu bir grup gencin bir araya gelmesi ile oluşturulan bir ekip. 15 Kasım 2015 tarihinde kurucu başkanlarından Volkan Usanmaz’ın yaşadığı ailevi meseleler sonrasında gençliğe hizmeti amaçlayan bir kuruluş düşüncesi sonucunda yanına arkadaşlarını toplaması ile devam eden bir gençlik platformuna dönüşmüş. Çocukları kitapla buluşturmayı hedefleyen platform üye halkasının genişlemesi ve farklı alanlarda bilgi birikime sahip bireylerin katılımı neticesinde yeni projeler üreterek toplumun farklı kesimlerinde yer alan her türlü derde ve kedere ortak olmaya çalışmakta.

Üyelerininde gelişim ve ilerlemesini hedefleyen dernek, Halk eğitim müdürlüğü tarafından destek alarak bazı kurslarda düzenlemekte.

Aynı zamanda genç neslin daha bilinçli yetişmesi açısından yaşlılarımız ve engelli kardeşlerimizle de projeler yapıyorlar. Katılan her bireyin kendi öyküsünün, hedeflerinin, amaçlarının olması projelerin oluşumuna yön veriyormuş. Hem yetimin-öksüzün, darda kalmış bazen bir sohbete muhtaç olmuş, bazen bir çift göze hasret kalmış yüreklere dokunan gençlik platformu şimdiye kadar birçok farklı projeler düzenlemişler.

Yarını Aydınlat Derneği 8 Aralık 2019 tarihinde de mevcut projelerine bir yenisini daha ekleyerek dediler ve Bakırköy meydanında onlarca kardeşimizin kışlık atkı-bere ihtiyacını karşılamak için kolları sıvadılar.

Bu güzel etkinlik hala devam ediyor. Sizler de bu güzel etkinliğe destek olmak ördüğünüz atkı ve bereleri göndermek isterseniz Yarını Aydınlat Derneği’nin instagram hesabı yada twitter hesabıyla iletişime geçebilirsiniz ?

Üye olmak veya tüm projelerinden haberdar olup destek olmak isteyenler de aşağıdaki bağlantıdan yada instagram hesabından ulaşabilirler kendilerine ⤵

Yarını Aydınlat Derneği

Bu gençleri çok seveceksiniz ??

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

1 thought on “Yarını Aydınlat Derneği‏ Köy Çocukları İçin ‘İlmek İlmek Sevgi Dokuyor’

  1. Gençlerin böyle faydalı şeylerde bulunması çok güzel.. İhtiyacı olanların ihtiyaçlarını gidermek onları gülümsetmek en güzel duygular… Güzel bir proje olmuş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir