Yeni Nesil Cilt Gençleştirme: Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi, dünya genelinde kullanımı yaygınlaşan cilt yenileme, yaşlanma etkilerini azaltma, selülit ve çatlakları düzeltme, lekeleri giderme, bölgesel zayıflama, yara izlerini onarma, saç tedavisi, kronik ağrıları hafifletme ve çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan yeni nesil bir uygulama.

 

 

Mezoterapi nedir?

İğneli ya ya da iğnesiz olarak uygulanan mezoterapi yöntemi, cildin ihtiyaç duyduğu maddeleri derinin orta tabakasına ulaştırmayı hedefler. Kullanılacak maddeler, uygulanan cilt tipine uygun olarak seçilir. Cilt altında bulunan kolajen ve elastin yapılarını uyarır,  kan ve lenfatik dolaşımları düzenleyerek cildin gençleşmesini sağlar.

 

Mezoterapi ne kadar sürede etkisini gösterir?

Mezoterapinin etkisini gösterme süresi, uygulanan ciltteki problemin şiddetine ve cilt yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Genellikle ikinci ve üçüncü seanslardan sonra etkisi gözlemlenir.

 

Mezoterapi sonrası nelere dikkat edilmeli?

Mezoterapi seansları öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı özelliği olan ilaçlar kullanılmamalı,  her seans sonrasında uygulama bölgesine on saat kadar su değdirilmemesine dikkat edilmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir