BAMBU YEMEK TAKIMI
DEKORASYON SAĞLIKLI YAŞAM

Yeni Nesil Mutfak Tasarımlarında Hem Sağlıklı Hem Şıklığın adı:BAMBU

Yeni Nesil Mutfak Tasarımlarında Hem Sağlıklı Hem Şıklığın adı;

BAMBU

Japonya’da dürüstlüğün, Çin’de uzun ömrün, Hindistan’da dostluğun sembolüdür bambu. Çoğunlukla Asya’da yetişen bir bitki olup buğdaygiller familyasından 10 cinse, 1.450’den fazla alt türe yayılır. Mutfak eşyaları üretiminde kullanılan bambular ise 20 cm üzeri kalınlığa ve 30 metre uzunluğa ulaşabilen Bambuseae türüdür. İşte hem sağlıklı hem şık yeni nesil mutfak tasarımı: BAMBU hakkında tüm merak edilenler;

BAMBU NEDEN EKOLOJİK?

Tüm yeşil bitkilerin yaşamak için uyguladığı nefes alma metodu olan fotosentez, bitkinin havadaki karbondioksit ve güneş enerjisini kullanıp nişasta ve karbonhidrata dönüştürmesi ve karbonu kullandıktan sonra açığa çıkan oksijeni doğaya salması durumudur. Anlıyoruz ki bir bölgenin ormanlık arazileri ne kadar zenginse havası o kadar temiz, yağmuru o kadar boldur.

Uzak Doğu’nun bol yağışlı ikliminin simgesi haline gelen bambu, fotosentez esnasında benzer ebatlardaki bitkilere oranla %35 daha fazla oksijen üretir. Diğer bitkilere göre dört kat daha fazla karbondioksit soğurmaktadır. Bu nedenle bambu ormanları havayı en hızlı temizleyen ve dünyamıza en hızlı katkıda bulunan ormanlardır.

Bambu ürün kullanımı, taleplerden dolayı endüstriyel bambu ormanlarının artmasına, bu ormanlar da doğanın temizlenmesine katkıda bulunuyor. Ahşap sanayinin başka hiçbir dalında böyle bir döngü bulunmaz.

Bambum üretimi arttıkça bambu ormanlarının kapladığı alan da artmaya devam ediyor.

Bambu, uygun iklim koşulları ve yeterince su sağlandığında hızla gelişip ormana dönüşmeye başlar. İlk ekimden sonra birkaç yıl boyunca yer altında köklenerek kendisine engel olabilen bitkilerin gelişimini durduruyor. İlk filizini 3-5 yıl sonra verir. Filizlendikten sonra 24 saatte yaklaşık bir metre uzayarak 30 metre boya ulaşır. Yapısı sayesinde hiçbir tarım ilacına, hormona veya ekstra katkıya ihtiyaç duymaz.

Bambunun bu kadar hızlı gelişip uzaması, yılda birkaç kez hasat edilebilmesini sağlar. Başka hiçbir ağaç türü bu kadar hızlı hasat edilemez. Herhangi bir mutfak ürünü veya mobilya üretimi için 50 yaşında bir meşeyi kesmek gerekirken, aynı ürün 2 aylık bir bambu ile de yapılabilir. Kesilen meşenin geri gelmesi 50 yıl sürerken, bambu birkaç ayda eski haline döner.

Bambu ormanları havayı temizler, işlendiğinde sağlam ürünler ortaya çıkmasını sağlayarak ahşap ürünlere sağlıklı alternatifler oluşturur.

Bugün dedemizin diktiği meşe ağacını kesip ürün yapıyoruz. Yarın torunlarımız bizim diktiğimiz meşe ağaçlarından ürünler üretecekler. Bambu kullanırsanız, 3 ay önce dikilmiş bir bambu ağacının ürününü kullanacaksınız ve elinizdeki ürün kullanım ömrünü doldurmadan önce aynı ağaç yeniden büyüyecek.

BAMBU ÜRÜNLERİN ÇEVREYE YARARLARI

Neredeyse tüm mutfak ürünleri, kullanım ömrünü doldurduklarında endüstriyel atık haline gelirler. Çöp olarak öğütülünce veya yeniden dönüşüme girseler de az ya da çok, çevreye zarar verirler.

Bambu ürünler ise tamamen doğaldır. Ağacın en ham halinden imal edilirler. Bu nedenle herhangi bir bambu ürün kullanım ömrünü doldurduğunda ait olduğu yere, doğaya geri döner. Bir ormanda ağaç dibine bırakılan bir bambu tabağın, o ormanın toprağına ve bitki örtüsüne etkisi, herhangi bir ağaçtan düşen dalın etkisi kadardır. Tabak şeklinde olsa da aslında ağacın kendisidir, diğer yapraklar ve dallar ile birlikte doğaya karışıp gider.

BAMBU YEMEK TAKIMI

Geleceğinizi düşünün. Kimyasal atık oluşturmayan ürünler kullanın.

EN SAĞLIKLI VE ŞIK BAMBU ÜRETİMİ ÜRÜNLERE ULAŞMAK İÇİN bambum.com.tr SAYFASINI ZİYARET EDEBİLİRİSİNİZ.

AYRICA KATALOG ÜRÜNLERİNİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

LAV’DAN YEPYENİ BİR ÜRÜN: İSİMLİ KARAFLAR

Yemek Sunumlarına Renk Katan LAV İsimli Karaflarla Karşımızda!!

Benzer İçeriklerimiz

Seyahat için Hayat Eve Sığar uygulaması!!HES kodu nedir?Nasıl Alınır?

Fatih Akgün

IQ Seviyesini Yükseltmek ve Kalp Sağlığı İçin Mutlaka Haftada 2 Kez Tüketin

Meryem ACAR

Virüs Çok Yakınımızda! Evimizde, Farkında Olmadan Dokunduğumuz Her Yerde!

Fatih Akgün

Yorum Yapmak İster Misiniz