Covid-19 ile Mücadelede Türk Kadını

Korona salgınına karşı tüm dünyada ciddi bir mücadele devam ediyor. Samsun İlkadım Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kadınlarımız Covid-19 virüs’ü ile mücadelemize destek oluyorlar. Ülkemizde de bu mücadele tıpkı Milli Mücadelede de olduğu gibi özellikle kadınlarımızın öncülüğü ve fedakarlığı ile sağlıklı bir şekilde devam etmekte. Milli mücadelenin “ilk adımı” Samsun şehrinden atıldığı gibi bu salgına karşı mücadelenin “gönüllüler ordusu” da “ilk adımı” buradan atmıştır.

Bu sıralar malesef ortaya çıkan fırsatçılar ihtiyaç olanları fahiş fiyatlarla satarken değerli Türk Kadınlarımızın katkılarıyla ve tam bir “seferberlik” ruhu içerisinde millet için çalışan görevlilerimize destek oluyoruz.

Hepimizi en çok mutlu edenlerden biri de; başka şehirlerden aranıp çalışma hakkında bilgi isteniliyor olması.

Anlaşıldı ki Samsun İlkadım’ın “Kahraman Kadınları” Milli Mücadele’nin Nene Hatun’larının izindedir. Ve bu süreç “İlkadım”ı bir kez daha güzel başlangıçların örneği olarak bir adım öne çıkarmıştır.

Bu çalışmada, eli makas ve ütüye aşina herkesin desteğine ihtiyaç var. Bu çalışma sürecinde; ekiplerimizin sağlığı için gerekli hassasiyet gösterilecek, hijyen konusunda talepler dikkate alınacak ve sosyal izolasyon/sosyal mesafe korunarak bir çalışma düzeni ile hareket edilecektir.

Gerektiğinde destek vereceklerin sayısındaki artış durumuna göre dönüşümlü çalışma düzeni de oluşturulacaktır.

Katılımcılarımızdan beklediğimiz, tamamen seferberlik bilinci ile gönüllülük esasına göre katılım sağlanmasıdır. tarihimizin her döneminde olduğu gibi yapılan fedakarlık hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Sağlık ordumuzun; “biz sizin için burdayız” #evdekalTürkiye dediği gibi… Bizler de halkımız için burdayız. Birlik, beraberlik ve fedakarlık ile bu süreci atlayacağız. Sizler de İlkadım’ın Nene Hatunu, Fatma Çavuşu olun diyor ve saygılar sunuyoruz Güzel yarınlar için hep birlikte mücadele edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir