ASTROLOJİ

Doğduğunuz Ayın Rengi Sizlere Ne Söylüyor?

Sevgili okurlarım, doğduğunuz ayın rengi sizlere neler söylediğini merak edenlerden misiniz?Çoğu insan bunu ciddiye almasa da merak edenler doğum ayına bakabilir!Renklerin hayatımızdaki yeri ve gücünü hepimiz biliriz. Özellikle doğanın doğal renkleri bize huzur, enerji, dinginlik ve mutluluk verir. Bazı ana renklerin karışımı ile ortaya çıkan eşsiz ve sayısız renkler dünyamıza birçok etki sunar. Kimi renkler pozitif etkisi ile daha aktif ve yaratıcı olmamızı sağlarken, kimi renklerde mistik yapısıyla spritüel dünyamızı harekete geçirir, bazıları da hüzün duygumuzu harakete geçirebilir. Pantone renk astrolojisine göre ise her insanın doğduğu aya göre ona uyumlu ve onu bütünleyen bir rengi var.

PantoneColorstrology yazarı MicheleBernhardt, renklerin gücünü hayatımızın içine dahil edebilmek için doğduğumuz ayın rengiyle uyumlu mekanlar yaratmamızı öneriyor. Doğum gününüze göre bulacağınız bu renk en sevdiğiniz renk olmayabilir, ama içinizdeki artı ve eksi yönleri dengeleyerek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.Metafizikçiler dünyasında büyük bir isim olan Michele Bernhardt tarafından “Colorstrology” olarak adlandırılan bu akım doğum günlerine göre insanlara karakterleri hakkında bilgi veriyor. Merak edenler için aynı ismi taşıyan kitabında daha fazla bilgi edinmek mümkün. Sizin doğum ayınız ve renginiz ne? Karakterinizle renginizin söyledikleri uyuşuyor mu?

1. Ocak Oğlak Burcu – KaramelGerçeğin, kararlılığın ve kuvvetin rengi olan karamel.Ocak ayında doğmuş olanlar pratik ve kararlı insanlardır. Oldukça mantıklı olduklarını ve kendi ayakları üstünde durabildikleri söylenir. Zaman zaman kendilerini kaybedecek olaylar yaşasalar da çoğunlukla kendilerini tutarlar.Tutarlı ve mantıklı insanlardır.

2. Şubat  Kova Burcu – Süper Leylak

Şubat doğumlu olanlar ise canlı bir ruha sahiptirler ve her zaman gelecek odaklı düşünürler.Leylak yani lila ve mor renkleri tam da sizlere hitap etmektedir.

Bu insanlar hayal güçlerini çok iyi kullanırlar ve diğer insanlara yardım etmek onları mutlu eder.

Oldukça duygusal olduklarını da söylemeden geçemeyiz.

3. Mart Balık Burcu – Su Mavisi

Zeki, anlayışlı ve sezgileri kuvvetlendiren renk su mavisi.Mart doğumlular oldukça sezgisel insanlardır. Sezgisel olmalarının yanında bir de sempatik olduklarını söylememiz gerekiyor. Varolan yeteneklerini çevrelerindeki insanlara yardım etmek için kullanırlar ve tanıştıkları kişilere hızla güvenirler. Baştan soğuk oldukları söylense de tanıdıkça daha çok seversiniz.

4. Nisan Koç Burcu– Koyu Kırmızı


Cesaretin, tutkunun rengi ateşli kırmızı nisan ayını temsil ediyor. Çok fazla enerjikler ve bazen bu aşırıya kaçabiliyor. Ayrıca cesur olmalarıyla bilinirler. Asla yorulmuyorlar ve yaptıkları işler için heyecanlarını asla yitirmiyorlar. Bu insanların enerjileri nasıl biter, nasıl yavaş olurlar bilmiyoruz

5. Mayıs  Boğa Burcu – Çimen Yeşili


 Doğanın rengi canlı, tazeleyici, bereketli ve iyileştirici etkisiyle yaprak yeşili.Bu ayda doğanlar genelde insanlarda iyileştirme etkileri gösterirler bir nevi eski zamanlardaki şifacılar gibi olduklarını söyleyebiliriz. Renkten de anlaşılacağı üzere toprakla çok alakalıdırlar ve dengeli bir ruh halleri vardır. Strese girdikleri zamanlar kendi kendilerine eskisinden daha iyi bir ruh haline bürünüyorlar.

6. Haziran İkizler Burcu – Altın


 Tazeleyici, zihinsel anlamda enerji verici ve ışıltıyla dolu bir renk altın sarısı.Bu ayda doğanlar oldukça canlı ve olumlu insanlardır. Enerjilerini hep olumlu şeylere harcarlar. Kolayca cesaretleri kırılabilir ama hemen kendilerini toparlarlar.

7. Temmuz  Yengeç Burcu – Mercan


Nazik ve sakinleştirici karakteriyle mercan pembesi aşkı ve anlayışı çağıran bir renk.Temmuz ayında doğan insanların kendilerinden çok çevresindekilere faydası olur. Çevresindeki insanlar için bir yardımcı ve rahatlatıcıdır. Herkesin mutlu olmasını istiyor ve her zaman doğru olanı yapmanın peşinden koşuyorlar. Bazen kendilerinin bile hayal edemeyeceği kadar ileriye dönük davranırlar.

8. Ağustos Aslan Burcu – Güneş Portakalı


 İlham veren, güçlü ve sadık duruşuyla turuncu huzuru simgeliyor.İlham dendiğinde akla gelen isimler genelde ağustos ayında doğmuştur. Ağustos ayında doğan insanlar kendilerini diğer insanlara göre daha güçlü hissederler ve çevresindekilere göre bir adım önde dururlar. Bu insanlar her şeyin en iyisini yapmak ve denenmemiş olanı da denemek isterler.

9. Eylül  Başak Burcu– Bebek Mavisi


 Sanatsal, sezgileri kuvvetli, saflığın ve erdemin sembolü olan bir renk gece mavisi.Eylül doğumlu olanlar yaratıcı ve sanatsal insanlardır. Olaylar hakkında mantıksal düşünürler ve hemen her sorunu çözebilme becerileri vardır. Onlardan kaçmak hiç de kolay değil çünkü onlar başkaları tarafından duyulmak istiyorlar.

10. Ekim  Terazi Burcu – Gök Mavisi


Sakin ve rahatlatıcı bir renk olan gök mavisi, aşkı, dengeyi ve güzelliği simgeliyor.Renginden de anlaşılacağı üzere bu ayda doğanlar huzur dolu insanlardır. Çok sakin yapılıdırlar ve birbiriyle çelişen hareketler yapmaktan kaçınırlar. Bu insanların tek isteği huzurlu ve mutlu olmak. Onun dışında hiçbir dertleri yok.

11. Kasım  Akrep Burcu – Bordo


 Yoğun ve tutkulu bir renk olan bordo rengi, derinliği, gücü ve aşkı sembolize eder.Kasım ayında doğan insanlar genellikle çok göz önünde olan yoğun insanlardır. Her zaman bir değişiklik, yapacak yeni şeyler arayışında olular fakat bunları hep en iyi yolu tercih ederek yaptıkları söylenemez. Çok tutkulu insanlardır ve vakitlerinin çoğunu dışarıda geçirirler ama bu bazen kariyerlerini olumsuz etkileyebilir.

12. Aralık Yay Burcu – Lacivert


 Derin ve meditasyona uyumlu hissiyle, iyimserliğin, aklın ve doğruluğun rengi.Aralık ayında doğmuş olanlar akıllı ve doğru karar veren insanlardır. Çevresindeki insanlar ona yalan söylemezse ve iyi niyetli davranırsa yalan söyleme girişiminde bulunmazlar.

Benzer İçeriklerimiz

Astrolojiye Yeni Başlayanlar İçin, Bilinmesi Gereken Temel Bilgiler!

Fatih Akgün

Ay Burcunuzun Etkilerini Öğrenmek İster Misiniz?

Aleyna Uzun

Gezegenlerin Nisan 2020 ayında gökyüzündeki konumları 

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

2 Yorumlar

biri Nisan 27, 2021 at 6:13 am

ben kova burcuyum ama kova burcu koyulmamış ben bunu beğenmedim

Yanıtla
Meryem ACAR Nisan 29, 2021 at 1:08 pm

Çok affedersiniz. Yazımızın güncellenmiş haline bakabilirsiniz 🙂

Yanıtla

Yorum Yapmak İster Misiniz