İpek Eşarpların Geçmişten Günümüze Kullanımı..

1 0
Read Time:54 Second

Sevgili okurlarım, moda ve trendler süreç içerisinde hızla değişen kavramlar olarak karşımıza çıkıyor. Bir sene önce herkes tarafından takip edilen bir trend sonraki yıllarda demode olabiliyor. Zaman içinde moda önlemez bir değişim yaşadı. Yıllar içinde trendlerle birlikte moda sektörü hızlı bir yükselme yaşadı. Giysileri kullanma şekilleri de yeni akımlara ayak uydurarak modern dünyanın kalıplarına uyum sağladı. Sizler için her dönemin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan ipek eşarpların tarihsel yolculuğunu araştırdık.

İPEK EŞARP 1920-1950 YILLARINDA BAŞA BAĞLANIYORDU

 

Bağlama şekli olarak genellikle iki ucundan tutularak çene altında birleştirmek tercih ediliyordu. Kadınlar 1920’li yıllarda eşarpları gevşek bir şekilde başlarına bağlıyordu. Eğer eşarp yeterince büyük ise uçları çapraz bir şekilde sırta yerleştiriliyordu. O dönemlerde sadece üst sınıfa mensup olan kadınlar kullanabiliyordu. Kullanım şekli ise araba yolculuklarında saçların korunmasına yönelikti.

İPEK EŞARP DA TRENDLER DEĞİŞTİ

 

 ‘Şal desen’ adı verilen üst giyim ürünleri ünlü markaların koleksiyonlarına eklendi.2000’li yıllarda ipek eşarplar, sadece boyun için aksesuar olarak değerlendirildi. Sonrasında ise üst giyim eşyası haline geldi. 2021 yılında ise eşarp yeniden saçlarda yerini aldı. Son trendlere göre eşarpların at kuyrukları ve örgülere takıldığı görüldü.

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim.İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Okumaktayım.4 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir