DEKORASYON

Meyve Kasalarından Harikalar Yaratmaya Ne Dersiniz?

Sevgili Okurlarım, evimiz ne kadar güzelse biz de kendimizi o kadar mutlu hissederiz. Bir çoğumuz meyve kasalarıyla alışveriş yapıyor fakat içerisindeki meyve bittiğinde kasaları ya bir kenara kaldırıyor ya da çöpe atıyoruz.Geri dönüşüm sayesinde birkaç küçük ipucu ile çöpe atmayı düşündüğünüz ve kullanmadığınız onlarca eşyayı bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın ve cesur olmaktan korkmayın. Sonuçtan memnun kalacağınıza eminiz. Neler yapabiliriz diye merak ediyorsanız, buyurun başlayalım.

SALONUNUZ İÇİN YENİ PUF YAPABİLİRSİNİZ

Günün yorgunluğunu üzerinde atacağınız bir puf sahibi olmak istiyorsanız evinizdeki birkaç meyve kasası ve bir minder ile isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pufların rahatlığı yadsınamaz bir gerçek. İstediğiniz büyüklüğe göre 2 ya da 4 adet meyve kasası kullanabilirsiniz. İlk yaparak kasaları ters çevirerek büyük bir kare oluşturacak şekilde yere koyun. Kasaları birbirine sabitlemeniz pufun çok daha sağlam olmasını sağlayacaktır. Ters çevirip birbirine sabitlediğiniz kasaların üzerine istediğiniz minder ya da yastığı koyabilir bu şekilde istediğiniz pufa oldukça kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Meyve kasalarını üzerine koyacağınız minder ile aynı renge boyarsanız görsel olarak oldukça güzel bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

BOYALARLA MUTFAK RAFI YAPABİLİRSİNİZ

Kendi zevkinize uygun renkler seçerek meyve kasalarına bambaşka bir hava katabilirsiniz. Farklı şekiller çizebilir, sadece mavi ya da sadece pembe gibi farklı modellerde boyamalar yapabilirsiniz.Boyalar bir şeyi renklendirmenin ve onu yeniden şekillendirmenin en kolay yollarından biridir. Kasanın görünümünü boyayla değiştirdikten sonra içerisine tabak, bardak gibi mutfak eşyaları koyarak yeni bir mutfak rafı ya da içerisine bir minder koyarak evcil hayvanınız için yeni bir yatak üretebilirsiniz.

 

KİTAPLARINIZ İÇİN YENİ BİR KİTAPLIK YAPABİLİRSİNİZ

Meyve kasaları bir kitaplık yapmanız için size büyük bir kolaylık sağlayabilir. İlk olarak odanızın tarzına göre kasaları farklı renk ve şekillerde boyayın. Boyamak yerine ahşap bir görünüm istiyorsanız kasaları renklendirmeden de kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey kasaların aynı boyutta olması. Kasaları uzun kenarları yere gelecek şekilde yere koyun. Aynı boyutta diğer kasaları da üst üste koyarak uzun bir kitaplık elde edebilirsiniz. Kasaları birbirine sabitlemek için silikon ya da çivi kullanabilirsiniz. İşte bu kadar kolay, artık yepyeni bir kitaplığınız var. İçerisine farklı aksesuarlar veya çerçeveler koyarak da kullanabilirsiniz.

Benzer İçeriklerimiz

Bu Zaman da Yazı Balkondan Selamlayın.

Fatih Akgün

Evinizi Kış Mevsimine Uyarlamak için Küçük Dokunuşlar

Fatih Akgün

2020 Yılında Trend Olacak Mutfak Dekorasyonunda

Fatih Akgün

Yorum Yapmak İster Misiniz