MODA

70 ‘lerin Retro Görünümleri Yine Trendlerde

 

Daha güzel bir yaşam için ikinci el alışveriş yapanların sayısı hızlı bir şekilde artarken eş zamanlı moda dünyası da vintage görünümleri karşımıza çıkarmaya başladı. Podyumlarda ve sokaklarda karşımıza çıkan bu vintage görünümler evrensel olarak modern bir stil hareketinin yanı sıra bir ayrım işareti olarak karşımıza çıkıyor. Ama özellikle İspanyol paça pantolonların sahip olduğu yeni çekiciliğinin arkasında ne var ve şimdi onları kimler giyiyor?

 

 

1970’lerin bu iddialı pantolon modeli Paris Moda Haftası’na damgasını vururken, şehrin defile alanına dönen sokak ve kaldırımları, İspanyol paça pantolonların nostaljik yorumlarına hizmet ettiler. Yeni neslin yorumlamalarıyla birlikte de, cinsiyetsiz bir kıyafet dolabı oluşturmak için disko dönemi klişelerini aşıyor.

 

 

Bu, sosyal normları bozmanın norm haline geldiği son on yılın özgür ruhlu zihniyetinin ürünü olan bir trend. Podyumda Y/Project, Charlotte Knowles ve Nensi Dojaka’da örnekleri görülen bu pantolonlar yüksek modanın bir parçası olurken, Victoria Beckham ve Balmain’de ise ultra parlak versiyonlarıyla geçmişe dönüş yaşatıyor.

 

Kimler giyiyor?

 

Danimarkalı model Mona Tougaard, bootcut kesim kot pantolonuna 1990’ların imzasını atarken, Arjantinli podyum yıldızı Mica Argañaraz 1970’lerin havasına günlük terzilikle buluşturuyor. Ayrıca, görünür iç giyim trendine bir selam vererek, düşük belli bootcut pantolonların çekiciliğini tek başına artıran Sculy Mejia’nın 2021 İlkbahar/Yaz Versace defile görünümüne de hayran olmamak elde değil.

Benzer İçeriklerimiz

XL PAÇA BOYU ?

Fatih Akgün

Hayatımızın Kurtarıcısı Geliyor!

Fatih Akgün

AYAKKABIYA AŞK BAŞKADIR

Fatih Akgün

Yorum Yapmak İster Misiniz