Dekoratif Duvar Süsleri Ve Yapımı

Read Time:2 Minute, 43 Second

Dekoratif Duvar Süsleri Modelleri ve El Yapımı Duvar Aksesuarları

Duvar süsleri denilince aklınızdan tablolar yada çerçevelenmiş fotoğraflar geçtiğini tahmin edebiliyoruz. Kimsede olmayan, tamamen size özgü duvar aksesuarlarına sahip olmak herkesin hayalini süsler. Eğer sizde klasiklerden sıkılmış, çevrenizdeki objelere farklı bir gözle bakmak ve değerlendirmek istiyorsanız bu yazımız sizin için. Harika önerilerimiz ile duvarlarınıza renk katmaya hazır olun.

1. Canlı ve Kurutulmuş Bitkiler

 

 

 

Pencere kenarları, masa üstleri ,sehpalar bitkilerin klasikleşmiş yerleridir. Ancak siz bitkileri gönlünüzce küçük sukulentleri dikey bir şekilde yada doğrudan saksılarınızı evinizin duvarına asarak havalı bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Özellikle  küçük mekanlar için yeşili duvarlara taşımak, sevdiğiniz bitkilerden vazgeçmeden alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

 

Canlı bitkilerin bakımı zor geliyorsa, kurutulmuş dal ve çiçekleri dekoratif duvar süsü olarak kullanarak sıradan beyaz duvarlarınızı sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Bomboş bir duvar üzerine asılmış, yapraklarla dolu bu ağaç dalı, minimalist bir dekorasyon içerisinde ön plana çıkarak romantik bir hava yaratmaktadır.

 

2. Tabak Koleksiyonu

Kullanmaya kıyamadığınız yemek takımlarının saklandığı yerden çıkarmanın tam zamanı. Yemek takımlarınızı yada istediğiniz parçaları hazır satılan tabak asma aparatlarından destek alarak duvar dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

 

Dolaplarınızı iyice karıştırma vakti. Eskiden beğenmediğiniz antika tabak çanaklar duvarlarınıza asılmayı bekliyor olabilir.

3. Sepetler

Şimdiye kadar sepetleri duvar süsü olarak kullanmayı düşünmediğinize eminiz. Ancak çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz yada kendiniz yapabileceğiniz ekmek sepeti, nihale gibi yassı hasır objelerle oldukça iddialı bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz.

 

Renkli ya da nötr fark etmez, stilinize uygun farklı boyut ve desenlerdeki sepetlerle duvarlarınıza hayat verin.

 

4. Desenli Bantlar

Duvarınıza delik açarak zarar vermek istemeyenlerden yada bunlara zaman ayıramayanlardan olabilirsiniz. Bu önerimiz sizin için. Çok ucuz ve pratik bir yöntem olan washi bantları kullanabilirsiniz.

 

Rengarenk ve çeşitli desenlere sahip bu bantlarla sembolik çerçeveler yapabilir, içlerini resim ve fotoğraf çıktılarıyla doldurabilirsiniz. Özellikle genç odası ve çocuk odası duvarlarını süslemek için temiz ve pratik bir yöntem olacaktır.

 

5-Metal Izgara

 

 

Metal ızgaralar havalı görünmesinin yanında duvarda çivi izi bırakmadan üzerinde istediğiniz gibi oynamanıza yardımcı olur. Duvara yerleştireceğiniz metal bir ızgara üzerinde sevdiğiniz eşyalar ile  kompozisyon oluşturabilirsiniz.

6. HARİTA

Duvarınıza büyük bir dünya haritası asmaktan korkmayın. İsterseniz sadece yaşadığınız veya sizin için özel olan bir bölgeyi, ülkeyi veya şehri gösteren, dünya haritasından belirli bir yeri de asabilirsiniz. Hatta, harita üzerinde gittiğiniz veya gitmeyi planladığınız yerleri iğne ile işaretleyerek haritanızı daha da kişisel bir hale getirebilirsiniz.

 

Haritalar, seyahate olan tutkunuzu mekanınıza yansıtmak için harika bir duvar süsüdür. Aşağıdaki gibi gezdiğiniz yerleri ayrı ayrı çerçeveleyerek tüm duvarınızı haritalarla kaplayabilirsiniz. Haritaları dekorasyon stilinize uygun olan çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Sadece hayal edin.

7-Mıknatıslı Pano

Buzdolabının üzerinde seyahatlerde topladığınız magnetlerinizi asacak yer kalmadıysa bu önerimiz sizin için. Hepsini metal levha üzerinde toplayarak seyahat tutkunuzu duvarınıza taşıyın.

Bırakın çocuğunuz kendi odasının duvarını kendisi süslesin. Çocuğunuzun yaratıcılığını artırmak için aşağıdaki gibi mıknatıslı bir pano kullanarak, duvarları çocuğunuz için oyun alanına dönüştürebilirsiniz. Böylesi hem eğlenceli hemde sizler için bütçe dostu olacaktır.

8. Şapkalar 

Ve son önerimiz duvar dekorasyonunuz için şapkalar. Gözden uzak bir yerlerde sakladığınız şapkalarınızı salonunuzun baş köşesine asmanın vakti geldi.  Özellikle de aşağıdaki gibi koyu renkli bir duvar üzerinde yaratacağı etkiyi bir düşünün. Tıpkı hasır sepetler gibi şapkalar da dekorasyona ekstra doku eklemek için harika aksesuarlardır.

 

Eğer rustik görünümden hoşlanmıyorsanız, dekorasyon stilinize uygun tarz ve renkte, şık bir kaç şapka seçerek daha sofistike bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Buradan farklı tasarımlara da bakabilirsiniz

0 0

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir