Doğal Ürünlerle Hem Makyaj Temizlemeye Hem de Cildinizi Beslemeye Ne Dersiniz?

1 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

Sevgili okurlarım,makyaj temizlemede yapılan yanlışlar yüzünden cildiniz sağlığını kaybedebilir! Pek çok kadın için makyaj vazgeçilmez… Bazen ağır bazen hafif yapılan makyajı temizlemek de cilt sağlığı için oldukça önemli. Bu yüzden makyaj temizliği esnasında ise doğru ürünler kullanılmalı. Sert kimyasallar içeren ürünler makyajınızı temizlese de cildinizi tahriş edebilir.İşte makyajı mıknatıs gibi çekip temizleyen doğal ürünler

1-YOĞURT

Yoğun geçen bir günün ardından makyajı hızlıca temizleyip bir an önce ayaklarını uzatmayı hangi kadın istemez ki? Fakat derinlemesine bir makyaj temizliği için genelde sert kimyasal içerikli ürünlere başvuruluyor. Bu temizleme malzemeleri hem çok pahalı hem de cildiniz için zararlı olabiliyor. 

Makyaj temizliği konusunda güvenebileceğiniz bir ürün için yine mutfağa alalım. Oldukça tuhaf görünüyor fakat yoğurt, makyaj temizleme konusunda en az alternatifleri kadar güzel bir iş çıkarıyor.

  • Bir tatlı kaşığı yoğurdu cildinize uygulayın ve masaj yapın.

2-ALOE VERA YAĞI

Özellikle zor çıkan göz makyajını temizlemek için aloe vera yağı kullanmak iyi bir seçim olabilir. Bu sayede hassas bir makyaj temizliğine ve cildin toparlanmasına katkı sağlar. Eğer ciltte oluşmuş kızarıklıklar varsa aloe vera bunları da iyileştirir.

3-BADEM YAĞI

Badem yağı, özellikle yağlı cilt tipine sahip olanlar için oldukça uygun bir makyaj temizleyici. Badem yağı ciltteki yağlanmayı azaltırken kaş ve kirpikleri de gürleştirir. Birkaç damla badem yağını tıpkı zeytinyağı gibi parmak uçlarınızla masaj yaparak cildinize uygulayabilirsiniz.

4-ZEYTİNYAĞI

Cildinizi makyajdan arındıracak ilk ürün sizi mutfakta bekliyor.

  • Mutfağa gidin ve birkaç damla zeytinyağını parmaklarınızla hafifçe masaj yaparak cildinize uygulayın.
  • Ardından sert bir dokuya sahip olmayan peçeteyi ıslatarak yüzünüzü silin.
  • Eğer yüzünüzü hala çok yağlı hissederseniz zeytinyağlı sabundan faydalanabilirsiniz.

5-BAL

Mutfaktaki ürünlerden bahsederken bala değinmeden de olmaz. Bal besleyici özelliği sayesinde cildinizin nem dengesini korumasına da yardımcı olur.

  • Parmaklarınızla ince bir tabaka şeklinde balı alın ve masaj yaparak cildinize uygulayın.
  • Ardından hafifçe ıslattığınız bir pamuk yardımıyla yüzünüzü temizleyin.

6-HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Doğal yöntemle makyaj temizleme denizce ilk akla gelen ürün elbette ki Hindistan cevizi yağı… Hindistan cevizi yağı yalnızca makyajı arındırmakla kalmaz. Aynı zamanda cildi besleyerek yaşlanmasını, kırışmasını ve kurumasını engeller.

  • Ardından durulayın.

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim.İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Okumaktayım.4 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir